Nowa płyta Comy. "To eksperyment i ryzyko"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 17:42
- Będzie to materiał bardzo obszerny. Formuła, której się dopuszczamy, nie mogłaby zamknąć się w krótszym metrażu - zapowiada wokalista grupy Piotr Rogucki.
Audio
  • Piotr Rogucki o nowych albumach - solowym i grupy Coma - oraz najbliższych koncertach zespołu (Muzyczna Jedynka)
- To coś więcej niż zwykły album. Wydawnictwo książkowe i płyta będą mogły funkcjonować oddzielnie, także w teatrze - mówi o nowej płycie Piotr Rogucki
- To coś więcej niż zwykły album. Wydawnictwo książkowe i płyta będą mogły funkcjonować oddzielnie, także w teatrze - mówi o nowej płycie Piotr RoguckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Teksty na krążek gotowe są od dwóch lat, ale na nową płytę fani czekają już niemal pół dekady. - Dla nas to najważniejszy, jak do tej pory, materiał w życiu. Choć może być postrzegany jako album o charakterze eksperymentu czy ryzyka - wyjaśnia Rogucki. Wokalista Comy podkreśla, że z każdym przedsięwzięciem zespół znów obiera nowy kierunek, by nie móc powiedzieć o sobie, że odcina kupony od wieloletniej kariery. We wrześniu muzycy wchodzą więc do studia, a wydawnictwo, które ukaże się w przyszłym roku, zdominuje forma muzyczna, dotychczas pojawiająca się w twórczości ieloComy jedynie jako eksperyment. 

Dużo wcześniej, bo już w piątek (14.08) Rogucki i Coma wystąpią w Dolinie Charlotty. Obok nich pojawią się: Tomasz Karolak i Pączki w Tłuszczu, Cochiese z Pawłem Małaszyńskim oraz Arkadiusz Jakubik z zespołem Dr Misio. - Ludzi, którzy równolegle zajmują się muzyką i aktorstwem, jest całkiem sporo. Na tyle dużo, by stworzyć pierwszą edycję festiwalu Znani Aktorzy Grają Rocka - wyjaśnia gość "Muzycznej Jedynki".

Piotr Rogucki mówi także o swoim stosunku do aktorstwa i spektaklu, w którym publiczność przejmuje inicjatywę, solowej płycie oraz festiwalu, podczas którego Coma zrobi coś po raz pierwszy w swojej karierze.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Piotr Rogucki (wokalista, aktor, autor tekstów)

Data emisji: 10.08.2015

Godzina emisji: 14.15

asz/mk

Czytaj także

Jakubik: C. K. Norwid wspaniałym tekściarzem rockowym jest

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 14:14
W "Rozdrożach kultury" podsumowanie zakończonego w niedzielę festiwalu Dwa Brzegi. W Kazimierzu do czerwoności rozpalił publiczność Arkadiusz Jakubik i jego zespół Dr Misio, który zaprezentował zarówno utwory znane, jak i te przygotowane do nowego krążka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małaszyński: zakładając Cochise nie myśleliśmy o zdobywaniu list przebojów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 11:29
Aktor, dziennikarz, nauczyciel i animator kultury od 10 lat tworzą skład białostockiej grupy rockowo-metalowej. - Każdy z nas utrzymuje się ze swojego zawodu wyuczonego, ale Cochise nie jest dodatkiem. Ten zespół to krwiobieg w naszym organizmie, zakładając go nie myśleliśmy o czerwonych dywanach - mówił w Jedynce Paweł Małaszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plant i Led Zeppelin na koncertowej scenie Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 09:08
Ostatni wspólny występ członków kultowej grupy przypomnimy w "Koncertowej Jedynce". A już 21 lipca Robert Plant wystąpi w Dolinie Charlotty.
rozwiń zwiń