Paweł Małaszyński: grając "pod publiczkę" bylibyśmy nie fair wobec siebie samych

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 18:09
- Śpiewanie wypływa naturalnie z mojego krwiobiegu, uwielbiam tworzyć muzykę i być w zespole. Ale mam świadomość, że nasze utwory są specyficzny i zdarza nam się zagrać dla 30 osób - mówi wokalista grupy Cochise.
Audio
  • Paweł Małaszyński o twórczości zespołu Cochise oraz idei festiwalu Znani Aktorzy Grają Rocka (Muzyczna Jedynka)
  • Mirosław Wawrowski: od razu podpisałem się pod pomysłem Tomka Karolaka (Sygnały dnia/Jedynka)
Paweł Małaszyński w plenerowym studiu Jedynki w Dolinie Charlotty. Podczas festiwalu Znani Aktorzy Grają Rocka wystąpi z zespołem Cochise
Paweł Małaszyński w plenerowym studiu Jedynki w Dolinie Charlotty. Podczas festiwalu Znani Aktorzy Grają Rocka wystąpi z zespołem CochiseFoto: Andrzej Tłokowski/Polskie Radio

Z pewnością większa publiczność wysłucha ich koncertu w Dolinie Charlotty na festiwalu Znani Aktorzy Grają Rocka. Małaszyński z przymrużeniem oka traktuje jednak hasło tej imprezy. - Chodzi przede wszystkim o muzykę, w tym towarzystwie wszyscy traktują ją poważnie - podkreślił. Dziś na tej samej scenie wystąpią także zespoły Dr Misio z Arkiem Jakubikiem, Pączki w Tłuszczu z Tomaszem Karolakiem i Coma z Piotrem Roguckim. 

Słuchaj także >>>
rogucki-piotr_1200.jpg
Nowa płyta Comy. "To eksperyment i ryzyko"

Odżegnując się od promowania twórczości całej grupy nazwiskiem jednego z jej członków podkreślił, że artysta, w jakiejkolwiek dziedzinie, tworzy przede wszystkim dla siebie. - Podobnie my tworzymy muzykę dla siebie, a następnie w pewien sposób "sprzedajemy" ją ludziom, którzy chcą popłynąć z nami tą rzeką. Gdybyśmy mieli grać "pod publiczkę", bylibyśmy nie fair w stosunku do publiczności i siebie samych - mówił w "Muzycznej Jedynce".

Paweł Małaszyński opowiadał także o muzycznych korzeniach, artystach, których twórczość w języku polskim ceni, muzycznej rewolucji, której był świadkiem oraz filmie, przy którym łzy cisnęły mu się do oczu. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Paweł Małaszyński (aktor, wokalista, autor tekstów)

Data emisji: 14.08.2015

Godzina emisji: 13.30

asz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakubik: C. K. Norwid wspaniałym tekściarzem rockowym jest

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 14:14
W "Rozdrożach kultury" podsumowanie zakończonego w niedzielę festiwalu Dwa Brzegi. W Kazimierzu do czerwoności rozpalił publiczność Arkadiusz Jakubik i jego zespół Dr Misio, który zaprezentował zarówno utwory znane, jak i te przygotowane do nowego krążka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małaszyński: zakładając Cochise nie myśleliśmy o zdobywaniu list przebojów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 11:29
Aktor, dziennikarz, nauczyciel i animator kultury od 10 lat tworzą skład białostockiej grupy rockowo-metalowej. - Każdy z nas utrzymuje się ze swojego zawodu wyuczonego, ale Cochise nie jest dodatkiem. Ten zespół to krwiobieg w naszym organizmie, zakładając go nie myśleliśmy o czerwonych dywanach - mówił w Jedynce Paweł Małaszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta Comy. "To eksperyment i ryzyko"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 17:42
- Będzie to materiał bardzo obszerny. Formuła, której się dopuszczamy, nie mogłaby zamknąć się w krótszym metrażu - zapowiada wokalista grupy Piotr Rogucki.
rozwiń zwiń