DJ Adamus: mam swoje miejsce w gronie producentów

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 15:56
- Z zespołem Wet Fingers byliśmy pierwszymi, którzy zaczęli samplować polską muzykę, używać jej fragmentów na współczesne potrzeby - mówił w Jedynce Adam Jaworski.
Audio
Czyż jego twarz nie wygląda znajomo? Od 2014 roku DJ Adamus zasiada w jury programu Twoja twarz brzmi znajomo
Czyż jego twarz nie wygląda znajomo? Od 2014 roku DJ Adamus zasiada w jury programu "Twoja twarz brzmi znajomo"Foto: W.Kusiński/Polskie Radio

Wsławili się m.in. przebojami: "Hi-Fi Superstar" opartym na samplach piosenki "Hi-Fi" Wandy Kwietniewskiej, "Nu Limit" opartym na utworze instrumentalnym Kombi "Bez ograniczeń" oraz nową wersją hitu "Małgośka" z repertuaru Maryli Rodowicz. - Dokonaliśmy zniszczenia lub - jak niektórzy mówią - wynieśliśmy na parkiety taneczne te utwory - żartował gość Jedynki. A całkiem poważnie dodał, że każde nowe dzieło jest dj-skim hołdem dla twórców oryginalnego utworu. - Te świętości, wersje oryginalne świetnie sprawdzają się na prywatkach, ale muzyka taneczna rządzi się swoimi prawami i trzeba je podać na nowo - wyjaśnił.

W tym roku Adam Jaworski obchodzi 20-lecie pracy w studiu, oraz 15-lecie pracy jako DJ. - Czas mija, nie mamy na to wpływu. Najważniejsze to wykorzystać go pozytywnie, brać to, co nam daje życie. Czasami jest to trampolina. Z wysokiej można jednak łatwo spaść, a z nawet małej dostać się wysoko - tłumaczył DJ Adamus.

Można powiedzieć, że trampoliną był dla DJ Adamusa również udział w programie rozrywkowym "Twoja Twarz brzmi znajomo". W nagraniu audycji gość Jedynki zdradził m.in. szczegóły kolejnych odcinków.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: DJ Adamus

Godzina emisji: 13.15

Data emisji: 25.08.2015

tj/fbi

Czytaj także

Sławomir Łosowski: muzyka jest całym moim życiem

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 10:00
Lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, Kombi i Kombi Łosowski gra już od 45 lat. - Nie wyobrażam sobie robienia czegoś innego - mówił w Jedynce Sławomir Łosowski.
rozwiń zwiń