Największe atrakcje festiwalu Chopin i jego Europa

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 05:13
- W sobotę jest zakończenie i wielki finał festiwalu Chopin i jego Europa. W tym koncercie wystąpią pianiści, którzy byli w Dusznikach - mówi Adam Rozlach, dziennikarz muzyczny.
Audio
  • Rozmowa z Adamem Rozlachem o festiwalu Chopin i jego Europa (Muzyczna Jedynka)
W niedzielnych przesłuchaniach nie zabraknie dwóch Polaków: Łukasz Krupińskiego i Krzysztofa Książka
W niedzielnych przesłuchaniach nie zabraknie dwóch Polaków: Łukasz Krupińskiego i Krzysztofa KsiążkaFoto: Glow Images/ East News

W tym roku już po raz 70. odbył się Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. - Piotr Paleczny na jubileuszową edycję zaprosił najważniejszych laureatów konkursów chopinowskich z różnych lat. Był m.in. Ingolf Wunder, który dał świetny recital i zagra również na festiwalu Chopin i jego Europa, odbywającym się przede wszystkim w Filharmonii Narodowej w Warszawie - opowiada Adam Rozlach, dziennikarz muzyczny.

Festiwal Chopin i jego Europa odbywa się po raz 11. W tym roku wielu artystów występujących w Dusznikach zawita również do Warszawy. - W niczym to nie przeszkadza, bo każdy recital poświęcony jest innemu programowi, więc nie będzie powtórek. Tegoroczny festiwal jest o tyle inny od poprzednich, że nie przyjechała Martha Argerich, natomiast atrakcji jest na tyle dużo, że warto powiedzieć o tych, które były m.in. rosyjska orkiestra narodowa z Michaiłem Pletniewem, Philharmonia Orchestra z Londynu - wymienia Adam Rozlach.

Gość Zbigniewa Krajewskiego opowiadał o największych atrakcjach festiwalu oraz o niezwykłej interpretacji pieśni Roberta Schumana.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Adam Rozlach (dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki, prezenter TVP Kultura)

Data emisji: 26.08.2015

Godzina emisji: 13.45

sm/asz

Czytaj także

Chopin i jego Europa 2015. "Nie jesteśmy konkursem"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 18:00
- Sztuka polega na porównaniach i tworzeniu punktów odniesienia. W Konkursie Chopinowskim chodzi jednak o rywalizację, a na naszym festiwalu o różnorodność - wyjaśniał dyrektor Stanisław Leszczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Chopin i jego Europa"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 14:00
"Przed wielkim Konkursem" oraz "Od Chopina do Skriabina" - to hasła przewodnie tegorocznej edycji Festiwalu (15-29 sierpnia).
rozwiń zwiń