Słodkie Radio Retro zaprasza do Kawiarenki

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 00:08
Od blisko pół wieku Jan Zagozda i Danuta Żelechowska przypominają dzieje gwiazd polskiej estrady i zapomniane przeboje w cyklu "Słodkie Radio retro". Najbliższe spotkanie ze słuchaczami odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia.
Audio
  • Jaz Zagozda zaprasza do Kawiarenki Słodkiego Radia Retro (Muzyczna Jedynka)
Jan Zagozda
Jan Zagozda Foto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

- Wznawiamy nasze programy spotkań ze słuchaczami w studiu im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7! W najbliższą sobotę o 17.00 odbędzie się 350. spotkanie w Kawiarence Słodkiego Radia Retro, na które słuchacze przychodzą do nas od czerwca 1998 roku - opowiada Jan Zagozda.

W czasie najbliższego programu odbędzie się spotkanie z młodzieżą, by przybliżyć do siebie pokolenia. - Będzie Amatorski Teatr Artystycznej Inspiracji z Płońska, który - jak zwykle u nas w okolicach sierpnia - zaśpiewa piosenki powstańcze. Przypomnimy również wiele rzeczy z naszych archiwaliów - mówi inżynier.

Gość Pawła Sztompke zdradził, jakie ciekawe materiały z archiwum Polskiego Radia będzie można usłyszeć w czasie sobotniego spotkania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Jan Zagozda (inżynier)

Data emisji: 27.08.2015

Godzina emisji: 13.23

sm/asz

Czytaj także

Jan Zagozda - człowiek Polskiego Radia od 63 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 14:56
Nakaz pracy w radiu Jan Zagozda otrzymał z uwagi na swoje techniczne wykształcenie. Muzyczne zainteresowania i zbiory płyt zaprowadziły go na fotel prowadzącego audycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Cerekwicka: "Puls" mógł zaistnieć tylko w duecie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 15:54
- Do tej piosenki postanowiłam zaprosić głos, który powoduje, że mój puls przyspiesza, czyli Grzegorza Hyżego. Bardzo się cieszę, że się zgodził - mówi artystka o utworze, który premierowo zaprezentowała w Jedynce.
rozwiń zwiń