Kombii: sami pewnie byśmy się o to nie pokusili

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 15:08
- A tak słuchacze będą mieli okazję posłuchać naszych największych przebojów w wersjach, jakich jeszcze nie było. Będą to wersje symfoniczno-akustyczne - mówi Grzegorz Skawiński, lider zespołu.
Audio
  • Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk o koncercie i płycie "Kombii Symfoniczne" (Muzyczna Jedynka)
- Bardzo się cieszymy, że powstanie płyta Kombii symfonicznie - mówią Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk
- Bardzo się cieszymy, że powstanie płyta "Kombii symfonicznie" - mówią Grzegorz Skawiński i Waldemar TkaczykFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Już 22 września w Arkadach Kubickiego w Warszawie odbędzie się koncert Kombii i Polskiej Orkiestry Radiowej. To nagroda przyznana zespołowi przez Radiową Jedynkę w konkursie "SuperPremiery" podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2014 roku. W tej chwili trwają próby do tego wydarzenia.

- Sami jesteśmy momentami zaskoczeni tym, co się dzieje. Dostaliśmy aranże zrobione przez Jacka Piskorza i Pawła Dampca - bardzo ciekawe, odmienne nawet od tego, do czego sami jesteśmy przyzwyczajeni. Ale chyba właśnie o to chodzi, żeby nie zrobić płyty, gdzie orkiestra dogrywa tylko znane nuty, ale w zupełnie nowej barwie i na innych instrumentach - tłumaczy Waldemar Tkaczyk.

Zapis koncertu Kombii i Polskiej Orkiestry Radiowej ukaże się również na płycie CD. Kiedy planowana jest jej premiera, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak

Goście: Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk (Kombii)

Data emisji: 31.08.2015

Godzina emisji: 13.19

pg/asz

Czytaj także

Aga Zaryan w uścisku żywiołów. "Kipię od skrajnych emocji"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 16:44
- Zastanawiam się jak to możliwe, że moje płyty są spokojne i liryczne, a osobowość wręcz przeciwnie.... Na kolejnym albumie wyciągnę swoją drugą stronę - zapowiada wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii: lepszy mały niedosyt niż duży przesyt

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 16:26
- Bardzo byśmy chcieli, żeby naszych koncertów na trasie "Lata z Radiem" było w tym roku więcej. Tak jednak wyszło, że będzie tylko jeden, mam nadzieję, że wyjątkowy – mówił Grzegorz Skawiński.
rozwiń zwiń