Przybora wg Kiljańskiego. Premiera w Jedynce!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 14:00
- Podczas nagrywania tej płyty doceniłem fakt istnienia Internetu - mówił Krzysztof Kiljański o albumie "Przybora", nagranym z grupą The New Warsaw Trio. Fragmenty płyty zabrzmiały w Jedynce.
Audio
  • Krzysztof Kiljański o płycie "Przybora" (Muzyczna Jedynka)
Sławę i popularność Krzysztofowi Kiljańskiemu przyniosła debiutancka płyta In The Room, a zwłaszcza singiel Prócz Ciebie nic zaśpiewany w duecie z Kayah
Sławę i popularność Krzysztofowi Kiljańskiemu przyniosła debiutancka płyta "In The Room", a zwłaszcza singiel "Prócz Ciebie nic" zaśpiewany w duecie z KayahFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Z pomocą wyszukiwarki miałem okazję przejrzeć bogactwo interpretacji piosenek Jeremiego Przybory - opowiadał o pracy nad krążkiem wokalista. - Najtrudniej było mi zaadaptować jego piosenki śpiewane przez panie, ale udało mi się uporać z utworem "Bo we mnie jest seks" Kaliny Jędrusik.

Album "Przybora" powstał z okazji 100-lecia urodzin legendarnego autora piosenek, współtwórcy Kabaretu Starszych Panów. Krzysztof Kiljański w rozmowie z Marią Szabłowską zwracał uwagę, że tego samego dnia, co Jeremi Przybora, urodziła się inna, ważna dla świata muzyki postać.

W audycji zabrzmiał też utwór "No co ja ci zrobiłem" w interpretacji Kiljańskiego, w oryginale śpiewany przez Wiesława Gołasa.

Płyta ukaże się 9 października.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Krzysztof Kiljański (wokalista)

Data emisji: 1.09.2015

Godzina emisji: 13.15

bch/pg

Czytaj także

Krzysztof Kiljański o duecie z Szapołowską: ujęła mnie od pierwszego spotkania

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 08:01
- Byłem przekonany, że zamówi lampkę wina, a wybrała małe piwo - mówił w Jedynce Krzysztof Kiljański o okolicznościach, w jakich poznał aktorkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiljański wychował się na rocku z drewnianego radia

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 18:41
- Lata 70. XX wieku to była epoka glam rocka. Triumfy święciły wtedy zespoły Sweet, Slade, Smokie, Suzie Quatro, The Rubbets - wspominał muzyk w Jedynce.
rozwiń zwiń