Zdzisława Sośnicka wydaje płytę po 18 latach milczenia

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 17:18
Wiele lat milczała, nie śpiewała, nie pojawiała się na scenie. 18 września na rynku ukaże się nowy album Zdzisławy Sośnickiej "Tańcz ,choćby płonął świat".
Audio
  • Zdzisława Sośnicka o jej nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Zdzisława Sośnicka
Zdzisława SośnickaFoto: Jacek Poremba

To pierwsza od 1998 studyjna płyta piosenkarki. Producentem krążka i - jak to określiła artystka - dobrym duchem został Romuald Lipko. Teksty napisali m.in. Jacek Cygan, Artur Andrus, Bogdan Olewicz i Andrzej Mogielnicki.

Na płycie znajdą się takie utwory jak "Dobranoc Ziemio", "Pamiętaj to, co dobre" oraz "Sen". Pierwszy singel z płyty został wydany 7 września i miał premierę w Polskim Radiu. - To jest dla mnie zaszczytem, dlatego, że ja jestem osobą, którą Polskie Radio promowało przez wiele, wiele lat. Nie ukrywam, że jestem z tym radiem serdecznie związana - mówi artystka.

Zdzisława Sośnicka opowiada, jak doszło do nagrania płyty, której inspiratorem był Romuald Lipko. Przyznaje, że siedem lat nie śpiewała, gdyż zajmowała się czymś innym. - Spełniałam swoje marzenia, których wcześniej nie mogłam spełnić - wspomina. Ale piosenka "Tańcz, choćby płonął świat" tak ją ujęła, że rzuciła wszystko i zaczęła się niemal od początku uczyć śpiewać. Artystka wspomina, z jakim trudem przyszło jej ponownie śpiewać. Ale w końcu jest płyta, na której - jak mówi - śpiewa o sobie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Zdzisława Sośnicka (piosenkarka)

Data emisji: 7.09.2015

Godzina emisji: 14.20

ag/mg

 

Czytaj także

Zdzisława Sośnicka o swojej "Antologii": nie mogę się nadziwić, że minął taki szmat czasu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 20:00
Znakomita artystka z dystansem podchodzi do swojej twórczości. - Oceniam ją na chłodno - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" Zdzisława Sośnicka. W kwietniu ukazała się jej długo oczekiwana "Antologia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdzisława Sośnicka: tylko raz zaśpiewałam tę piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 16:00
Jak powiedziała w radiowej Jedynce Zdzisława Sośnicka, utwór "Coś Twojego" powstał, choć w studiu nie było już basisty i perkusisty. Obecny był za to chłopak grający na... elektronicznych bongosach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lipko: myślę o Magazynie Piosenek Niechcianych

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 12:00
- Tajemnica sukcesu piosenki leży obecnie po stronie mediów, które decydują, co zagrają, a co nie. Poziom utworu nie zawsze jest brany pod uwagę - mówi kompozytor Romuald Lipko.
rozwiń zwiń