Mariusz Wawrzyńczyk: chciałbym zawsze sam pisać teksty

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 15:44
- Uważam, że artysta powinien sam wyrażać swoje emocje i spostrzeżenia. A najlepiej właśnie za pomocą tekstów piosenek. Nie chciałbym, żeby ktoś dla mnie pisał - mówi wokalista.
Audio
  • Mariusz Wawrzyńczyk o nagrodzie na Festiwalu w Opolu i singlu "Będzie dobrze" (Muzyczna Jedynka)
- Dojrzewam, więc moje teksty ewoluują - mówi Mariusz Wawrzyńczyk
- Dojrzewam, więc moje teksty ewoluują - mówi Mariusz Wawrzyńczyk Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Mariusz Wawrzyńczyk jest laureatem tegorocznego koncertu "Debiuty ze Skaldami" na Festiwalu w Opolu. - To było zawsze moim wielkim marzeniem, żeby pojawić się w tym legendarnym miejscu. Na tej scenie wystąpili najwybitniejsi polscy artyści i wykreowano największe polskie przeboje - podkreśla gość "Muzycznej Jedynki".

Czytaj także
opole 1200.jpg

Wokalista zaprezentował w audycji swój najnowszy singiel "Będzie dobrze". - To piosenka o tym, żeby mieć pozytywne nastawienie do życia i pamiętać, że pomimo tego, że akurat jest źle, to jeszcze będzie dobrze. Mam nadzieję, że zagości ona w sercach słuchaczy Polskiego Radia - przyznaje Mariusz Wawrzyńczyk.

Kto jest współautorem tekstu piosenki "Będzie dobrze", na jaki temat Mariusz Wawrzyńczyk napisał pracę magisterską i na płycie którego znanego artysty wystąpił gościnnie, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Mariusz Wawrzyńczyk (wokalista)

Data emisji: 10.09.2015

Godzina emisji: 13.30

pg/kul

Czytaj także

Opole 2015: Skaldowie to dzieci Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 18:29
- Nasz tata zakładał orkiestrę Polskiego Radia po II wojnie światowej w Krakowie. Przychodziliśmy na próby i poznawaliśmy orkiestrowe brzmienia - mówił w Jedynce wokalista Skaldów, Jacek Zieliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2015: "Muzyczna biografia - 90 lat Polskiego Radia" - cały koncert

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 11:40
Koncert z okazji 90-lecia Polskiego Radia zakończył w niedzielę 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Przeżyjmy go jeszcze raz.
rozwiń zwiń