X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polskie Radio znów na Pradze" - niezwykła akcja

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 14:08
- To jest takie wydarzenie, którego do tej pory nikt nie robił. Wrócimy do radia, które powstało w wyzwolonej Warszawie - podkreśliła w radiowej Jedynce Anna Mizikowska.
Audio
  • Anna Mizikowska o wydarzeniu "Polskie Radio znów na Pradze" (Muzyczna Jedynka)
Anna Mizikowska przypomniała, że Polskie Radio miało kiedyś swoje studio naprzeciwko obecnej lokalizacji Muzeum Warszawskiej Pragi
Anna Mizikowska przypomniała, że Polskie Radio miało kiedyś swoje studio naprzeciwko obecnej lokalizacji Muzeum Warszawskiej PragiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

16 września w Muzeum Warszawskiej Pragi zostanie zrealizowany projekt "Polskie Radio znów na Pradze" - audycja radiowa z udziałem publiczności. Zostanie w niej przypomniana powojenna historia Polskiego Radia. Będzie można m.in. wysłuchać historycznego serwisu informacyjnego, rozmów ze świadkami historii mówionej oraz specjalnego koncertu.

Czytaj także:
polskie radio 1200.jpg
90 lat Polskiego Radia

- 17 stycznia 1945 roku wyzwolono Warszawę, a już w lutym ruszyło Polskie Radio na Pradze. Praga to było pierwsze miejsce w stolicy, gdzie po wojnie nadawało Polskie Radio. Przez ładnych parę miesięcy tu się znajdowało główne studio. Dziś naprzeciwko byłej siedziby PR, przy ulicy Targowej 63, znajduje się Muzeum Warszawskiej Pragi - wyjaśniła w "Muzycznej Jedynce" pomysłodawczyni imprezy Anna Mizikowska. Gość Jedynki zdradziła, jak będzie wyglądało wydarzenie i kto pojawi się na Pradze.

Transmisję z akcji "Polskie Radio znów na Pradze" będzie można śledzić 16 września od godz. 18 na stronie Muzeum Warszawskiej Pragi.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Anna Mizikowska (organizator wydarzenia)

Data emisji: 11.09.2015

Godzina emisji: 13.21

kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio w czasie II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 16:58
Informowało, podnosiło na duchu, budowało poczucie jedności – taką rolę pełniło Polskie Radio podczas II wojny światowej. Radio wówczas było jedynym łącznikiem ze światem i jedynym nośnikiem informacji o takiej sile oddziaływania. Waldemar Listowski, dyrektor Archiwum Polskiego Radia opowiadał w PR24 o wojennej historii Polskiego Radia.
rozwiń zwiń