"Polskie Radio znów na Pradze" - niezwykła akcja

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 14:08
- To jest takie wydarzenie, którego do tej pory nikt nie robił. Wrócimy do radia, które powstało w wyzwolonej Warszawie - podkreśliła w radiowej Jedynce Anna Mizikowska.
Audio
  • Anna Mizikowska o wydarzeniu "Polskie Radio znów na Pradze" (Muzyczna Jedynka)
Anna Mizikowska przypomniała, że Polskie Radio miało kiedyś swoje studio naprzeciwko obecnej lokalizacji Muzeum Warszawskiej Pragi
Anna Mizikowska przypomniała, że Polskie Radio miało kiedyś swoje studio naprzeciwko obecnej lokalizacji Muzeum Warszawskiej PragiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

16 września w Muzeum Warszawskiej Pragi zostanie zrealizowany projekt "Polskie Radio znów na Pradze" - audycja radiowa z udziałem publiczności. Zostanie w niej przypomniana powojenna historia Polskiego Radia. Będzie można m.in. wysłuchać historycznego serwisu informacyjnego, rozmów ze świadkami historii mówionej oraz specjalnego koncertu.

Czytaj także:
polskie radio 1200.jpg
90 lat Polskiego Radia

- 17 stycznia 1945 roku wyzwolono Warszawę, a już w lutym ruszyło Polskie Radio na Pradze. Praga to było pierwsze miejsce w stolicy, gdzie po wojnie nadawało Polskie Radio. Przez ładnych parę miesięcy tu się znajdowało główne studio. Dziś naprzeciwko byłej siedziby PR, przy ulicy Targowej 63, znajduje się Muzeum Warszawskiej Pragi - wyjaśniła w "Muzycznej Jedynce" pomysłodawczyni imprezy Anna Mizikowska. Gość Jedynki zdradziła, jak będzie wyglądało wydarzenie i kto pojawi się na Pradze.

Transmisję z akcji "Polskie Radio znów na Pradze" będzie można śledzić 16 września od godz. 18 na stronie Muzeum Warszawskiej Pragi.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Anna Mizikowska (organizator wydarzenia)

Data emisji: 11.09.2015

Godzina emisji: 13.21

kk/ag

Czytaj także

Polskie Radio w czasie II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 16:58
Informowało, podnosiło na duchu, budowało poczucie jedności – taką rolę pełniło Polskie Radio podczas II wojny światowej. Radio wówczas było jedynym łącznikiem ze światem i jedynym nośnikiem informacji o takiej sile oddziaływania. Waldemar Listowski, dyrektor Archiwum Polskiego Radia opowiadał w PR24 o wojennej historii Polskiego Radia.
rozwiń zwiń