Konkurs jak droga do gwiazd. "Pamiętamy o Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2015 03:11
- Dotychczasowym laureatom konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" staramy się robić mniejsze recitale. Jednym z nich będzie koncert Matyldy Damięckiej w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej - mówi Agata Passent.
Audio
  • Rozmowa z Agatą Passent na temat koncertu finalistów "Pamiętajmy o Osieckiej" (Muzyczna Jedynka)
Agata Passent
Agata PassentFoto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

W tym roku konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" odbył się po raz 18. 25 września w poznańskim Teatrze Nowym będzie miał miejsce koncert finalistów. - Jedynka jest chlubnym wyjątkiem stacji, która pamięta o Agnieszce Osieckiej i stoi na straży polskiej piosenki. Fundacja Okularnicy działa cały rok na rzecz festiwalu "Pamiętmy o Osieckiej" - opowiada córka poetki, Agata Passent.

Czytaj także:
Passent Agata 004 1200x660.jpg
Agata Passent: radio to moje ulubione medium

Felietonistka dodaje, że Fundacja stara się pomagać laureatom konkursu. - Robimy to, by nie było tak, że oni raz wygrają, a potem nie wiadomo co się z nimi dzieje. A mamy wspaniałych laureatów: Kasię Dąbrowską, Monikę Dryl, Kasię Zielińską - wymienia założycielka i prezes Fundacji Okularnicy.

W programie rozmawialiśmy o tym, kiedy będzie można usłyszeć laureatów konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" oraz na jaki koncert Agata Passent czeka od pół roku.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Agata Passent (dziennikarka, felietonistka)

Data emisji: 11.09.2015

Godzina emisji: 13.28

sm/ag

Czytaj także

Agnieszka Osiecka - kobieta kameleon

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 04:11
Początkująca snajperka w dziedzinie zarządzania sercem, prekursorka polskich singielek i najbardziej kochająca fatalna matka na świecie. O tym, jaka była Agnieszka Osiecka, opowiada książka Uli Ryciak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katie Melua: muzyka pewnie nie odzwierciedla całej mojej osobowości

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 14:57
- Wydaje mi się, że nie ma zbyt wielu ludzi, którzy mają jedną, dominującą osobowość - oceniła w radiowej Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń