Hołd złożony poezji na płycie "Złote myśli kobiety"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 01:55
- Piosenki z albumu "Złote myśli kobiety" są nowoczesne, z dużą dozą jazzu, popu i rocka. Pomimo tego, że korzystamy z poezji, nie jest to poezja śpiewana, tylko tekst śpiewany - mówi Agnieszka Maliszczak, piosenkarka.
Audio
  • Małgorzata Maliszczak i Agnieszka Maliszczak opowiadają o albumie "Złote myśli kobiety" (Muzyczna Jedynka)
Nagraniom płyty także towarzyszyła poetycka atmosfera. Na Złotych myślach kobiety usłyszeć można m.in. Lorę Szafran (2L) oraz Mietka Szcześniaka (1P)
Nagraniom płyty także towarzyszyła poetycka atmosfera. Na "Złotych myślach kobiety" usłyszeć można m.in. Lorę Szafran (2L) oraz Mietka Szcześniaka (1P)Foto: oficjalna strona płyty (facebook.com)

Album "Złote myśli kobiety" to projekt, który powstał w oparciu o polską poezję przełomu XIX i XX wieku. - Blisko dekadę temu mocno się zbliżyłam do poezji, dużo czytałam i w pewnym momencie nasunęła się myśl i potrzeba, by zmierzyć się z tekstem. Nastąpiły pierwsze próby kompozytorskie, a potem powstał cykl - opowiada Małgorzata Maliszczak, kompozytorka.

Córka pianistki Agnieszka Maliszczak przyznaje, że bardzo lubiła te piosenki i często do nich wracała. - One były dla mnie wiecznie żywe i kiedyś zapytałam, dlaczego są jedynie utworami z szuflady i nic się z nimi nie dzieje. Wtedy zaproponowałam, że pomogę w tym całym wydarzeniu - opowiada piosenkarka.

W programie rozmawialiśmy o kluczu doboru wierszy na płytę, osobach zaangażowanych w projekt i koncertowych planach na przyszłość.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Goście: Małgorzata Maliszczak (kompozytorka, pianistka, wykładowca Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach), Agnieszka Maliszczak (piosenkarka)

Data emisji: 14.09.2015

Godzina emisji: 14.18

sm/asz

 

Czytaj także

Mietek Szcześniak zna myśli kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 05:00
Płytę "Złote myśli kobiety" oparto na polskiej poezji przełomów XIX i XX wieku, a odpowiada za nią kompozytorka Małgorzata Maliszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk: chciałbym zawsze sam pisać teksty

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 15:44
- Uważam, że artysta powinien sam wyrażać swoje emocje i spostrzeżenia. A najlepiej właśnie za pomocą tekstów piosenek. Nie chciałbym, żeby ktoś dla mnie pisał - mówi wokalista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs jak droga do gwiazd. "Pamiętamy o Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2015 03:11
- Dotychczasowym laureatom konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" staramy się robić mniejsze recitale. Jednym z nich będzie koncert Matyldy Damięckiej w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej - mówi Agata Passent.
rozwiń zwiń