Legendy muzyki na Rawa Blues w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 22:15
- Rawa Blues ma zawsze wykonawców z górnej półki, którzy przyjeżdżają zza oceanu do Polski na jedyny koncert w Europie - opowiada Irek Dudek, dyrektor największego na świecie festiwalu bluesowego.
Audio
  • Rozmowa z Irkiem Dudkiem o Festiwalu Rawa Blues (Muzyczna Jedynka)
Irek Dudek
Irek DudekFoto: L. Rak/ materiały prasowe

Po raz 35. w katowickim Spodku 3 października odbędzie się Festiwal Rawa Blues. Będą zarówno gwiazdy, którzy zawdzięczają swoją pozycję m.in. Rawie Blues jak Nocna Zmiana Bluesa, Sławek Wierzcholski, Roman Puchowski, Wielka Łódź, Boogie Boys, jak i zagraniczni artyści. Największymi niespodziankami jubileuszowej edycji festiwalu są Elvin Bishop, Bettye LaVette oraz Selwyn Birchwood.

Czytaj także:
Irek Dudek _fot.L.Rak_ 1200_660.JPG
Ireneusz Dudek: nie chciałem być jak "prawie Amerykanin"

Irek Dudek przyznaje, że jego marzeniem było to, by centrum bluesa w Europie była Polska z Katowicami na czele. - Przy współpracy z tak dobrymi mediami prędzej czy później osiągniemy ten sukces. Dwa lata temu dostałem w Memphis w amerykańskim stanie Tennessee nagrodę Keeping the Blues Alive stowarzyszenia bluesowego, którą dostaliśmy, jako jedyny festiwal bluesowy w tej części Europy - podkreśla Irek Dudek.

Gość Jedynki mówił również o tym, jaki jest jego sposób na Rawę Blues, co niezwykłego usłyszymy w tym roku oraz dlaczego jest to jeden z najtańszych festiwalu tego typu na świecie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Ireneusz Dudek (kompozytor, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów)

Data emisji: 17.09.2015

Godzina emisji: 13.17

sm/ag

 

Czytaj także

Ireneusz Dudek: nie chciałem być jak "prawie Amerykanin"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 11:11
- Wszystkie utwory Shakin' Dudiego skomponowałem na fortepianie nie umiejąc grać na tym instrumencie - zdradzał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" jeden z gigantów polskiego bluesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasa Chorych gra już 40 lat

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 20:01
Na jubileusz zespołu ukazała się płyta "40 lat - Koncert", która prezentuje przekrój tego, co przez lata wydarzyło się w zespole.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZZ Top. Trzej królowie w Dolinie Charlotty

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 10:24
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co zaprezentowali kowboje z Teksasu. To był niesamowity koncert - mówiła Maria Szabłowska po występie ZZ Top w amfiteatrze w Dolinie Charlotty.
rozwiń zwiń