Młodzi lgną, a Wojciech Młynarski robi swoje

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 03:30
- Jest to święto polskiej piosenki, dobrego tekstu i możliwość pobycia z mistrzem - mówi o Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego jego pomysłodawca, Jacek Bończyk.
Audio
  • Rozmowa na temat III Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Muzyczna Jedynka)
Piosenki do tekstów i w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, archiwalne koncerty, konkurs dla młodych artystów, felietony czytane przez Mariana Opanię I Wiktora Zborowskiego - to tylko niektóre elementy Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego
Piosenki do tekstów i w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, archiwalne koncerty, konkurs dla młodych artystów, felietony czytane przez Mariana Opanię I Wiktora Zborowskiego - to tylko niektóre elementy Festiwalu Twórczości Wojciecha MłynarskiegoFoto: PAP/Andrzej Grygiel

26 i 27 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się III Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego. - To będą na pewno bogate w wydarzenia dwa dni. Zawsze mamy nadzieję na spotkanie z miłą, inteligentną i kulturalną publicznością - mówi aktor Jacek Bończyk.

Patrona wydarzenia bardzo cieszy, że wśród uczestników i widzów pojawia się coraz więcej osób młodych, których nie było na świecie, gdy powstawały te utwory. - Oni odkrywają te piosenki na nowo, zarówno jako wykonawcy, jak i odbiorcy. Mnie się wydaje, że jest to bardzo pozytywne i ogromnie się z tego cieszę - mówi Wojciech Młynarski.

W programie rozmawialiśmy o tym, czy piosenka to kultura, jaki przebieg będzie miał festiwal, a także o mistrzach i twórczości Wojciecha Młynarskiego.

Maria Szabłowska i Wojciech Młynarski w Radiowej Jedynce Maria Szabłowska i Wojciech Młynarski w Radiowej Jedynce

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Wojciech Młynarski (poeta, satyryk, artysta kabaretowy, autor około 2000 tekstów piosenek, dramaturg, scenarzysta, librecista, tłumacz, kompozytor, reżyser), Jacek Bończyk (aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli)

Data emisji: 22.09.2015

Godzina emisji: 13.37

sm/asz

Czytaj także

Zbigniew Wodecki: nie chciałem być piosenkarzem

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 13:33
- Chciałem być popularny, bo przecież narcyzm i kabotynizm każdy w sobie ma. U mnie są one obecne w ograniczonych ilościach - żartował w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Wielanek: w Warszawie na koncertach brakuje folkloru

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 16:06
- Teksty moich piosenek przepełnione są miłością i zadumą, ale także nowoczesnością. Pojawiają się nowe aranżacje i opracowania - mówił założyciel Kapeli Czerniakowskiej i Kapeli Warszawskiej, a obecnie solista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Majewska "Panom rozsądku nie przybywa"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 19:10
Piosenka dnia Jedynki to najnowsza kompozycja Włodzimierza Korcza do słów Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Alicji Majewskiej.
rozwiń zwiń