Maleo Reggae Rockers grają ku pokrzepieniu serc

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 16:35
- Mamy wprawdzie wolność, tę zewnętrzną. Brakuje nam natomiast wolności serca, tej wewnętrznej. Jesteśmy przytłoczeni tym wszystkim, co dzieje się wokół - mówi Darek Malejonek.
Audio
  • Darek Malejonek o nowej płycie Maleo Reggae Rockers (Muzyczna Jedynka)
- Ktoś powiedział mi, że gramy muzykę ku pokrzepieniu serc. Coś w tym jest - twierdzi Darek Malejonek
- Ktoś powiedział mi, że gramy muzykę ku pokrzepieniu serc. Coś w tym jest - twierdzi Darek MalejonekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W połowie listopada ukaże się nowa płyta Maleo Reggae Rockers. - To trochę taki nasz powrót do korzeni. Na tym albumie będzie dużo Marleyowego reggae, choć oczywiście nie jesteśmy Bobem Marleyem. W naszych czasach brakuje tego, co starał się on przekazać poprzez swoją muzykę: miłości, wolności i braterstwa - tłumaczy lider formacji Darek Malejonek.

Premierowy materiał Maleo Reggae Rockers będzie można usłyszeć już w sobotę 3 października podczas festiwalu Róbrege, który odbędzie się w namiocie pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jacy jeszcze inni wykonawcy wystąpią na imprezie, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Darek Malejonek (lider zespołu Maleo Reggae Rockers)

Godzina emisji: 13.21

Data emisji: 30.09.2015

pg/kd


Czytaj także

Bob Marley - ostatni rewolucjonista w służbie wolnej miłości

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 13:20
Wielki miłośnik marihuany, zwolennik wolnej miłości, ikona Jamajki i niekoronowany król muzyki reggae. Bob Marley do dziś stanowi inspirację dla milionów młodych ludzi z całego świata. - To jeden z ostatnich rewolucjonistów w muzyce popularnej - stwierdził Maken.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Portasz: płyta "Ka Ra Va Na" to nowe otwarcie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 16:12
- Kiedyś chcieliśmy być zespołem reggae'owym, ograniczyliśmy się do tej formy. Teraz postanowiliśmy, że pogłębimy to, sięgniemy do korzeni, z których muzyka reggae czerpała - powiedział Dawid Portasz, lider zespołu Jafia.
rozwiń zwiń