Festiwal Soundedit - święto producentów muzyki

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 02:33
- Muzyka stała się produktem, choć jest sztuką. Dlatego na Festiwalu Soundedit w świetle reflektorów stawiamy producentów, bo są to ludzie, którzy bardzo często odpowiadają za to, czego słuchamy - mówi Maciej Werk, producent.
Audio
  • Maciej Werki o Festiwalu Soundedit (Muzyczna Jedynka)
Maciej Werk jest odkrywcą talentu Pati Yang, zasłynął jako współproducent i współkompozytor pierwszej solowej płyty Magdy Femme, pracował też przy powstawaniu albumu Renaty Przemyk Unikat
Maciej Werk jest odkrywcą talentu Pati Yang, zasłynął jako współproducent i współkompozytor pierwszej solowej płyty Magdy Femme, pracował też przy powstawaniu albumu Renaty Przemyk "Unikat"Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Siódma edycja Festiwalu Soundedit odbędzie się w Łodzi w dniach 22-24 października. Jego twórca przyznaje, że to wielka przyjemność, gdy można coś wymyślić, stworzyć od zera i następnie rozwinąć. - Pozornie z niczego wykuwa się pomysł na imprezę, która udaje się dzięki wsparciu miasta Łodzi - opowiada Maciej Werk, kompozytor. Jak dodaje, najważniejszym elementem Festiwalu jest przyznanie nagrody Człowieka ze Złotym Uchem za dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej.

Mentor, psycholog, inżynier dźwięku - jak podkreśla twórca Festiwalu Soundedit, producent spełnia szereg funkcji. - Czasami sam artysta jest na tyle zagubiony, albo tak długo poszukuje, że potrzebuje kogoś, kto mu powie, że materiał jest już gotowy i brzmi tak, jak powinien, albo wręcz przeciwnie i trzeba zacząć od nowa - opowiada Maciej Werk.

Gość Muzycznej Jedynki tłumaczył też jakie cechy są najważniejsze, by być dobrym producentem oraz  ujawnił, kto jest najbardziej ceniony w świecie produkcji muzycznej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Maciej Werk (kompozytor, producent, twórca festiwalu Soundedit)

Data emisji: 9.10.2015

Godzina emisji: 13.16

sm/tj

Zobacz więcej na temat: Iza Żukowska MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Solo Życia - festiwal, który pomaga młodym muzykom

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 15:03
- Co roku nagrywam inny podkład i umieszczam go w internecie. Muzycy, nie tyko Polacy, nagrywają do tego swoje solówki najlepiej jak potrafią. Stąd nazwa Solo Życia – mówi organizator Mieczysław Jurecki.
rozwiń zwiń