Magda Wójcik jak Keith Richards

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 19:27
Liderka zespołu Goya zdradza w radiowej Jedynce, jak pracuje nad nowymi piosenkami. Robi to inaczej niż większość artystów.
Audio
  • Magda Wójcik zdradza, jak powstają piosenki zespołu Goya i co jest ważne, aby tworzyć muzykę (Muzyczna Jedynka)
Magda Wójcik
Magda WójcikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Artystka podkreśla, że pisze tekst do muzyki. - Podobno jest to trudniejsze, ale ja tak mam - wyznaje. Utwory zazwyczaj powstają w ten sposób, że komponuje się muzykę do słów. Piosenkarka przypomina sobie, że tylko raz było odwrotnie. Coś jej się przyśniło i natychmiast po wstaniu z łóżka zapisała tekst. Dopiero później starała się do niego dopasować nuty. Zupełnie jak Keith Richards z Rolling Stonesów, który pod wpływem snu napisał tekst piosenki "(I Can't Get No) Satisfaction", a dopiero później powstała znana melodia.

Magda Wójcik zapewnia, że cały czas zespół ma zapał i nowe pomysły. Przyznaje, że jest dojrzałą kobieta i zupełnie inaczej przeżywa pewne sprawy, nawet emocjonalne. Dlatego sądzi, że na nowej płycie, nad którą prace trwały 1,5 roku, każdy znajdzie coś dla siebie. Płyta "Widoki" ma się ukazać 23 października. Zapowiada ją piosenka "Najlepsze czeka nas", która w środę (14.10) była Piosenką dnia Jedynki.

Gość Jedynki podkreśla też, że ważne jest to, że zespół ma własne studio. Zawsze można do niego wrócić i coś dograć lub zmienić. Czasem bywa tak, że pierwotne wersje nie są podobne do tej ostatecznej.

Liderka zespołu Goya zdradza, co dla niej jest najważniejsze w życiu i pozwala tworzyć. Wyjawia też jaką obietnicę daną w radiowej Jedynce spełniła.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Magda Wójcik (liderka zespołu Goya)

Data emisji: 14.10.2015

Godzina emisji: 14.17

ag/asz

Czytaj także

Magda Wójcik z Goya w "Muzycznej Jedynce"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 20:10
17 kwietnia ukazała się szósta już płyta zespołu Goya. Ta płyta różni się zdecydowanie od poprzednich krążków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Wójcik: Bonamassa mnie inspiruje

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 22:00
- Uwielbiam go, uwielbiam tego rodzaju blues-rock i to mi mocno w sercu gra. Joe Bonamassa to wybitny wokalista i gitarzysta, potrafi ostrzej zagrać, ale też śpiewać bardzo romantycznie, wręcz zmysłowo - mówi wokalistka zespołu Goya.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Goya "Najlepsze czeka nas"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 08:10
Piosenka Dnia Jedynki zapowiada najnowszą płytę zatytułowaną "Widoki". Album prezentuje różne odsłony kobiecych przemyśleń związanych z relacjami damsko - męskimi.
rozwiń zwiń