Skaldowie świętują 50-lecie. Będzie się działo

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 15:50
- Po świętowaniu zabierzemy się do pracy nad nowymi piosenkami. Mamy już kilka tekstów i kolejne pomysły – zdradza w "Muzycznej Jedynce" Jacek Zieliński, wokalista Skaldów.
Audio
  • Rozmowa z Jackiem Zielińskim o 50-leciu zespołu Skaldowie (Muzyczna Jedynka)
Jacek Zieliński wspominał początki działalności zespołu i  pierwsze marzenia muzyków
Jacek Zieliński wspominał początki działalności zespołu i pierwsze marzenia muzykówFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jak wspomina muzyk, na początku działalności Skaldów muzycy chcieli grać razem 5 lat. – Jak obchodziliśmy ten pierwszy jubileusz było widać, że trochę jeszcze pogramy. Teraz świętujemy 50-lecie. I to wcale nie koniec. Wciąż mamy głos i siłę. Trochę pomysłów też – mówi gość Jedynki.

Skaldowie świętują jubileusz na wyjątkowych koncertach. Najbliższy z nich odbędzie się 19 października w warszawskim teatrze Roma. Jakie piosenki usłyszy publiczność? Jakie niespodzianki dla fanów szykują muzycy? Jak Jacek Zieliński wspomina początki działalności zespołu i co wspólnego Skaldowie mają ze Skalnym Podhalem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Jacek Zieliński (Skaldowie)

Data emisji: 15.10.2015

Godzina emisji: 13.16

gs/pg

Czytaj także

Opole 2015: Skaldowie to dzieci Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 18:29
- Nasz tata zakładał orkiestrę Polskiego Radia po II wojnie światowej w Krakowie. Przychodziliśmy na próby i poznawaliśmy orkiestrowe brzmienia - mówił w Jedynce wokalista Skaldów, Jacek Zieliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Soundedit - święto producentów muzyki

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 02:33
- Muzyka stała się produktem, choć jest sztuką. Dlatego na Festiwalu Soundedit w świetle reflektorów stawiamy producentów, bo są to ludzie, którzy bardzo często odpowiadają za to, czego słuchamy - mówi Maciej Werk, producent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Banach i jego ukochane nagrania

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 22:48
Od gry na puzonie w szkolnej orkiestrze po sukcesy i przeboje zespołów Hey i Indios Bravos. Piotr Banach opowiada w Jedynce o inspirujących go nagraniach.
rozwiń zwiń