X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Kowalski: muzyka Chopina to niemal same hity!

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 19:54
- W przeciwieństwie do Liszta czy Schumanna około 95 proc. Chopinowskich utworów są w stanie zagwizdać czy zanucić ludzie, którzy nawet nie wiedzą, że to scherzo czy preludium - mówi pianista Paweł Kowalski.
Audio
  • Paweł Kowalski o muzyce Fryderyka Chopina i laureatach XVII Konkursu Chopinowskiego (Muzyczna Jedynka)
Pianista Paweł Kowalski
Pianista Paweł KowalskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Znajomość muzyki Fryderyka Chopina przekłada się na zainteresowanie Konkursem Chopinowskim, który zakończył się w Warszawie. Gość radiowej Jedynki, jeden z ekspertów komentujących występy pianistów, podkreśla, że odzew publiczności oraz internautów był niesamowity. - Idea była taka, by przybliżyć Chopina ludziom, którzy nie mają wiele wspólnego z muzyką klasyczną. Reakcje były bardzo pozytywne, wielu ludzi poczuło się "zabranych na pokład" - podkreśla pianista.

Serwis specjalny >
Fortepian nuty 1200.jpg
XVII Konkurs Chopinowski na antenie Dwójki

Paweł Kowalski nie do końca zgodził się z werdyktem jury tegorocznych zmagań pianistycznych, ale nie dziwi go, że coraz młodsi muzycy sięgają po najwyższe laury. Z czego to, jego zdaniem, wynika? 

Co wydarzyło się w czasie pobytu Fryderyka Chopina na Majorce? W jakim aspekcie powinniśmy wzorować się na mediach niemieckich? O tym, a także swoich najbliższych koncertach Paweł Kowalski opowiedział w Jedynce.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Paweł Kowalski (pianista)

Data emisji: 23.10.2015

Godzina emisji: 13.20

asz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodek Pawlik: Chopin wciąż mnie inspiruje

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 17:40
- To jest chyba najbardziej zdumiewające, że muzyka Chopina jest wciąż tak samo atrakcyjna jak 50, 100 czy 200 lat temu, kiedy żył Chopin – ocenia Włodek Pawlik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Jagodziński: Chopin grałby jazz, gdyby...

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 16:15
- Staram się zachować nastrój i klimat muzyki Chopina. Improwizować w takim stylu, że gdyby Chopin żył dziś albo gdyby jazz pojawił się na początku XIX wieku, to tak by grał – mówi Andrzej Jagodziński.
rozwiń zwiń