X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czerwone Gitary Symfonicznie"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 17:19
W lipcu Czerwone Gitary i Orkiestra Symfoników Gdańskich wystąpiły razem podczas koncertu na jubileusz 50-lecia istnienia zespołu. Zapis tego koncertu ukazał się na płycie "Czerwone Gitary Symfonicznie".
Audio
  • Jerzy Skrzypczyk opowiada o historii powstania płyty "Czerwone Gitary Symfonicznie" (Muzyczna Jedynka)
Jerzy Skrzypczyk
Jerzy SkrzypczykFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Lider grupy Jerzy Skrzypczyk przyznaje, że pomysł na orkiestrę symfoniczną dojrzewał w miarę przybywania lat. Ale jakoś nie mógł znaleźć swego finału. - Długi czas uważałem, że piosenki Czerwonych Gitar, które są formami raczej krótkimi, około 3-minutowymi, nie nadają się do opracowań symfonicznych - tłumaczył muzyk.

Przekonał go jednak dyrygent orkiestry Andrzej Szczypiorski, który deklarował, że jego marzeniem jest zaaranżować i zagrać piosenki Czerwonych Gitar z orkiestrą symfoniczną.

Jerzy Skrzypczyk zwraca uwagę, że podczas koncertów wszystkie piosenki są przyjmowane dobrze, choć na różny sposób. Inna jest reakcja po piosence szybkiej, a inna po piosence refleksyjnej.  

Na płycie znajdują się m.in. takie hity, jak: "Historia jednej znajomości", "Nikt na świecie nie wie", "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Matura", "Kwiaty we włosach", "10 w skali Beauforta" i wiele innych.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Jerzy Skrzypczyk (Czerwone Gitary)

Godzina emisji: 14.17

Data emisji: 28.10.2015

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Klenczon - kowboj polskiej sceny

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 15:42
Krzysztof Klenczon był muzykiem, któremu gitara pomagała w wizerunku - mówił Jerzy Skrzypczyk, który w 1965 r. razem z wokalistą założył "Czerwone gitary".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwone Gitary Symfonicznie. "Mieszanka wybuchowa"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 13:40
- Marzyliśmy o tym, by sięgnąć legendy polskiego bigbitu - mówi Andrzej Szczypiorski, dyrygent Orkiestry Symfoników Gdańskich. Muzycy Czerwonych Gitar odpowiadają: nie było łatwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwone Gitary "Historia jednej znajomości"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 08:10
Piosenka dnia Jedynki pochodzi z koncertowej płyty zatytułowanej "Czerwone Gitary Symfonicznie – w hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi z okazji 50 - lecia istnienia zespołu".
rozwiń zwiń