Stanisława Celińska: staram się oddać to, co mi w duszy gra

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 16:00
- "Prześpij się. Następnego dnia będzie lepszy dzień". Potrzebujemy usłyszeć coś takiego. Czasem wspomnienia nas zabijają, są kulą u nogi – mówi Stanisława Celińska.
Audio
  • Stanisława Celińska i Maciej Muraszko opowiadają o płycie "Atramentowa... Suplement" (Muzyczna Jedynka)
Stanisława Celińska
Stanisława Celińska Foto: Jacek Konecki/PR

- Jestem zaskoczona ogromem popularności i reakcją ludzi. Przychodzą do mnie po koncercie i mówią "Pani Stanisławo, słucham tej płyty na okrągło". Jej siła polega chyba na starannie wyselekcjonowanych słowach. Próbowałam jak najdokładniej oddać to, co mi w duszy gra – podkreśla Stanisława Celińska, opowiadając o swojej płycie "Atramentowa... Suplement", która ukazała się nakładem Polskiego Radia.

Co w muzyce Stanisławy Celińskiej odkrywają dla siebie miłośnicy techno? Jak powstawały poszczególne piosenki, co sprawiło, że album pojawił się już kilka miesięcy po płycie zatytułowanej po prostu "Atramentowa"? Czy będzie kolejna? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztopmke

Goście: Stanisława Celińska (aktorka i wokalistka), Maciej Muraszko (kompozytor i producent płyty)

Data emisji: 29.10.2015

Godzina emisji: 13.17

gs/pg

Czytaj także

Stanisława Celińska: w moim śpiewaniu nie ma już aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 15:42
- To zabrzmi może nieskromnie, ale od pewnego czasu zaczęło mi się podobać, jak śpiewam. Wcześniej miałam mieszane uczucia co do swoich występów - mówi aktorka i wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Cerekwicka: "Puls" mógł zaistnieć tylko w duecie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 15:54
- Do tej piosenki postanowiłam zaprosić głos, który powoduje, że mój puls przyspiesza, czyli Grzegorza Hyżego. Bardzo się cieszę, że się zgodził - mówi artystka o utworze, który premierowo zaprezentowała w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakopower połączyło siły z Atom String Quartet

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 17:55
- Oni grają i klasykę, i jazz, są więc bardzo wszechstronni. Tak sobie tę płytę wymyśliłem, a dzięki kolegom z zespołu i Mateuszowi Pospieszalskiemu, udało się to zrealizować - mówi Sebastian Karpiel–Bułecka.
rozwiń zwiń