Michał Łanuszka: muzyka Cohena jest terapią

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 16:28
- To jest jak zanurzenie się w metaforycznym płaczu. Po każdym koncercie z tym materiałem czuję się jak po solidnej kąpieli we łzach - mówił w Jedynce aktor i gitarzysta.
Audio
  • Michał Łanuszka zakochany w twórczości Cohena (Muzyczna Jedynka)
Dla Michała Łanuszki każdy koncert jest terapią
Dla Michała Łanuszki każdy koncert jest terapią Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Michał Łanuszka wydał ostatnio koncertowy album "Łanuszka/Cohen – life in Wieliczka". Specjalnie z tej okazji teksty Leonarda Cohena zostały przetłumaczone przez Michała Kuźmińskiego, a następnie zaakceptowane przez samego Mistrza Leonarda.

Łanuszka przyznał, że jest zakochany w muzyce Cohena. - Jako twórca ma on absolutnie bezczelną odwagę wypowiadać się ze swojej perspektywy na trudne, czasem wstydliwe i intymne tematy - powiedział. Jego zdaniem to fantastyczny materiał, który może być terapią dla wszystkich spraw, które pozostają w nas poukrywane i niezaleczone. Artysta nie wyobraża sobie przy tym, żeby wykonując piosenki Cohena, nie przefiltrować ich przez siebie. – Razem z tym rzeczami, o których nie chce się myśleć, których się wypiera. Trzeba znaleźć odwagę, aby postawić siebie samego przed sobą. I dopiero na takim poligonie pracować nad materiałem – powiedział.

Z nagrania audycji można dowiedzieć się, co wspólnego z tym projektem ma Kazik Staszewski.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Michał Łanuszka

Godzina emisji: 13.18

Data emisji: 2.10.2015

tj/mg

Czytaj także

Kazik debiutuje z Kwartetem ProForma. "Poszedłem w krainę łagodności"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 15:39
- Już jesienią zeszłego roku było wiadomo, że KNŻ kończy żywot. Potrzebowałem też odskoczni od Kultu. Tym razem nie poszedłem w krainę ostrości - mówił w Jedynce Kazik Staszewski.
rozwiń zwiń