GypsyFingers: nagrywając debiutancki album dojrzewaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 15:40
- Nie mieliśmy jasno określonego celu, poza jednym. Chcieliśmy, żeby ta płyta nam się udała, żeby była wyjątkowa – mówi wokalistka duetu Victoria Coghlan.
Audio
  • Muzycy GypsyFingers opowiadają o powstaniu utworu "My Heart Out" (Muzyczna Jedynka)
  • Victoria Coghlan opowiada o narodzinach debiutanckiej płyty GypsyFingers (Muzyczna Jedynka)
GypsyFingers, czyli Victoria Coghlan i Luke Oldfield oraz Anna Will w studiu Jedynki
GypsyFingers, czyli Victoria Coghlan i Luke Oldfield oraz Anna Will w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- "My Heart Out" to protest song przeciwko temu, jak według naszych rówieśników czy osób starszych, mamy się zachowywać – mówi o piosence "My Heart Out" wokalistka duetu Victoria Coghlan. Utwór, który był czwartkowa Piosenka Dnia Jedynki, mówi o tym, że z ograniczeniami, jakie narzuca nam społeczeństwo, borykamy się niezależnie od tego, ile mamy lat. 

GypsyFingers  to wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny muzycznej. Ten wyjątkowy duet tworzą Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield, syn legendarnego multiinstrumentalisty Mike’a Oldfielda. Trasa GypsyFingers "Wake up. Be yourself!", która rozpoczyna się 14 listopada i potrwa do 3 grudnia jest objęta patronatem Jedynki. Muzycy wybrali nasz kraj na pierwsze, europejskie tourne z bardzo prostej przyczyny. Rok temu zagrali przed występem James’a Blunt’a w Warszawie… i zakochali się w polskiej publiczności.

Czytaj i słuchaj także
lubieniecka-anna-jozefina-Lari-Lu_1200.jpg
Lari Lu: chciałam znów poczuć świeżość

W czwartkowej i piątkowej "Muzycznej Jedynce" słuchacze mieli okazję usłyszeć krótkie fragmenty wywiadu, który przeprowadziła z zespołem Anna Will. Na jego kolejne części zapraszamy w przyszłym tygodniu (9-13.11).

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Victoria Coghlan, Luke Oldfield (muzycy GypsyFingers)

Data emisji: 5.11.2015

Godzina emisji: 14.18

gs/asz

Zobacz więcej na temat: Anna Will koncerty MUZYKA

Czytaj także

Janusz Radek i publiczność - trwałe uzależnienie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 18:10
- Jestem przedstawicielem Słowian, którzy wierzą jeszcze w Światowida, więc twarzy mam co najmniej cztery. Ale moja relacja z publicznością jest stała - mówi z uśmiechem Janusz Radek, który wydał nową, zaskakującą płytę.
rozwiń zwiń