Justyna Steczkowska: tańczę na stole i bawię się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 18:18
- Po "Animie", dzięki której uleciałam troszkę nad ziemię, zapragnęłam życia, koloru, tańca. Spotkałam człowieka, który zorganizował trasę, jakiej w Polsce jeszcze nie było - opowiada w Jedynce artystka.
Audio
  • Justyna Steczkowska zaprasza na koncerty: na scenie jestem królową, wróżę z kart i wciągam publiczność w zabawę (Muzyczna Jedynka)
- Będziemy się bawić jak w filmie Czarny kot, biały kot Emira Kusturicy - zaprasza na koncerty  Justyna Steczkowska
- Będziemy się bawić jak w filmie "Czarny kot, biały kot" Emira Kusturicy - zaprasza na koncerty Justyna SteczkowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- To największa produkcja, jaką w filharmoniach i teatrach można sobie wyobrazić. Olbrzymi ekran, 20 osób na scenie, fantastyczne światła, wizualizacje i zabawa do upadłego - opisuje wokalistka. Każdy z koncertów, który Justyna Steczkowska zagra w listopadzie i grudniu, będzie niczym wielkie cygańskie wesele.

Słuchaj i czytaj także
steczkowska-justyna_1200.jpg
Anima opowiada o rzeczach, których nie da się dotknąć

A to wszystko za sprawą płyty "I na co mi to było?" nagranej wspólnie z serbskim trębaczem Bobanem Markovićem. Teksty do bałkańskich kompozycji napisał Filip Łobodziński. - Na scenie odgrywam rolę cygańskiej femme fatale, tańczę na stole, a czasem, jak to na weselu, komuś spadnie spódnica... - mówi Justyna, uchylając rąbka tajemnicy koncertowych kulis.

Jakie szalone atrakcje czekają na publiczność, komu Justyna Steczkowska dziękuje za spełnienie wielkiego marzenia i który tekst z płyty przejdzie jej zdaniem do historii?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził: Paweł Sztompke
Gość: Justyna Steczkowska (wokalistka i kompozytorka)
Data emisji: 5.11.2015
Godzina emisji: 13.15

asz/mg

Czytaj także

Justyna Steczkowska: moim życiem nie rządzą skandale

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 16:58
- Kolorowa prasa niewiele ma przy mnie pracy. Zawsze jednak stara się coś znaleźć - mówiła w "Muzycznej Jedynce" artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2015: "Muzyczna biografia - 90 lat Polskiego Radia" - cały koncert

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 11:40
Koncert z okazji 90-lecia Polskiego Radia zakończył w niedzielę 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Przeżyjmy go jeszcze raz.
rozwiń zwiń