VII Koncert Niepodległości pod hasłem "Rok 1980"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 21:06
Pięknie i wzruszająco, a jednocześnie edukacyjnie. Za parę dni po raz kolejny wybrzmią nuty spektaklu słowno-muzycznego pt. Koncert Niepodległości.
Audio
  • Rozmowa na temat tegorocznej edycji Koncertu Niepodległości (Muzyczna Jedynka)
Ola Turkiewicz i Jacek Górski
Ola Turkiewicz i Jacek Górski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

11 listopada po raz siódmy w stołecznym Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się Koncert Niepodległości. - Tegoroczna edycja jest poświęcona 35. rocznicy wydarzeń z sierpnia 1980 roku, a koncert inspirowany jest całą powojenną historią Polski z kulminacją w latach 80. - opowiada Jacek Górski.

Czytaj więcej 
solidarność663flickr.jpg
35. rocznica Sierpnia '80

Zarówno historycznie, jak i muzycznie tegoroczny repertuar wydarzenia będzie niezwykle szeroki. - Zarówno dawne, jak i współczesne utwory aranżujemy w sposób hybrydowy, czyli łączymy przeróżne style muzyczne: jazz, rock, muzykę elektroniczną. Oprócz tego, że opowiadamy historię muzycznie, robimy to również słownie - mówi Ola Turkiewicz zdradzając, który z młodych znanych aktorów weźmie udział w wydarzeniu.

Utwory jakich wykonawców usłyszymy w czasie koncertu? Gdzie można je kupić? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Goście: Ola Turkiewicz (polsko-kanadyjska wokalistka jazzowa, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, dyrektor muzyczny wydarzenia), Jacek Górski (producent, reżyser, scenarzysta) - twórcy Koncertu Niepodległości

Data emisji: 5.11.2015

Godzina emisji: 13.38

sm/asz

Czytaj także

Andrzej Jagodziński: Chopin grałby jazz, gdyby...

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 16:15
- Staram się zachować nastrój i klimat muzyki Chopina. Improwizować w takim stylu, że gdyby Chopin żył dziś albo gdyby jazz pojawił się na początku XIX wieku, to tak by grał – mówi Andrzej Jagodziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisława Celińska: staram się oddać to, co mi w duszy gra

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 16:00
- "Prześpij się. Następnego dnia będzie lepszy dzień". Potrzebujemy usłyszeć coś takiego. Czasem wspomnienia nas zabijają, są kulą u nogi – mówi Stanisława Celińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Steczkowska: tańczę na stole i bawię się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 18:18
- Po "Animie", dzięki której uleciałam troszkę nad ziemię, zapragnęłam życia, koloru, tańca. Spotkałam człowieka, który zorganizował trasę, jakiej w Polsce jeszcze nie było - opowiada w Jedynce artystka.
rozwiń zwiń