Koryfeusz Muzyki Polskiej 2015. Wystąpią m.in. Pawlik i Miśkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 14:51
- Sala już jest pełna. Bardzo się z tego cieszymy i zachęcamy wszystkich do śledzenia transmisji wideo. Będzie się działo - mówi Andrzej Kosowski o gali organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Polskie Radio.
Audio
  • Andrzej Kosowski o gali Koryfeusz Polskiej Muzyki 2015 (Muzyczna Jedynka)
- Włodzimierz Pawlik wystąpi na środowej gali w podwójnej roli - mówi Andrzej Kosowski
- Włodzimierz Pawlik wystąpi na środowej gali w podwójnej roli - mówi Andrzej KosowskiFoto: PAP/Jacek Turczyk

Uroczostość wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2015 odbędzie się w środę (11.11) w Studiu Koncertowym im. Polskiego Radia w Warszawie. Transmisję wideo od godz. 19.00 będzie można śledzić na stronie radiowej Dwójki.

Czytaj także
koryfeusz muzyki.jpg
Koryfeusz Muzyki Polskiej. Transmisja wideo!

- Z racji tego, że organizujemy tę galę w rocznicę odzyskania niepodległości, musi ona jakoś nawiązywać do charakteru tego dnia. W związku z tym przypomnimy o Polish Parade, czyli stworzonym przez Henryka Warsa teatrzyku, który podróżował z armią gen. Andersa i organizował dla żołnierzy różne spektakle i koncerty. Stąd nie zabraknie dziś utworów samego Henryka Warsa, ale także Władysława Szpilmana i czegoś nam już bliższego. Udało się nam bowiem zaprosić laureata Grammy, Włodka Pawlika - informuje Andrzej Kosowski.

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2015 zostanie przyznany w trzech kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku i Nagroda Honorowa. Jakie są nominacje do nagrody i z jakim repertuarem wystąpi na gali Dorota Miśkiewicz, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Andrzej Kosowski (dyrektor Instytut Muzyki i Tańca)

Data emisji: 11.11.2015

Godzina emisji: 13.18

pg/kd

Czytaj także

Wręczono Koryfeusze 2014. Laureatami: Włodek Pawlik, Krystian Zimerman i Mieczysław Tomaszewski

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 05:40
Za nami tegoroczna gala Koryfeuszy Polskiej Muzyki. Nagrody przyznawane są za wybitne zasługi dla polskiej muzyki. Uroczystość odbyła się w studiu Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koryfeusz Muzyki Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 09:00
Zapraszamy do obejrzenia transmisji uroczystej gali, podczas której poznamy laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej.
rozwiń zwiń