Niespodziewany występ na benefisie Danuty Błażejczyk

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 22:15
- Ania Jurksztowicz, Alicja Majewska w premierowym duecie ze mną, a także Kasia Nosowska, te wspaniałe dziewczyny wystąpiły na moim benefisie - mówi z radością Danuta Błażejczyk zapraszając do słuchania koncertu.
Audio
  • Danuta Błażejczyk i Krzysztof Sadowski zapraszają do słuchania niezwyczajnych koncertów i opowiadają o występach na jednej scenie z własnymi dziećmi (Muzyczna Jedynka)
Danuta Błażejczyk świętuje w tym roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej
Danuta Błażejczyk świętuje w tym roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Drugiej części benefisu artystki będzie można wysłuchać w niedzielę (15.11) w "Koncertowej Jedynce". - Specjalnie na tę okazję Włodek Korcz napisał premierową piosenkę do tekstu Jacka Cygana. Będzie też niespodzianka... wyjęta z rzędu - opowiada Danuta Błażejczyk. Kto zaśpiewał z nią spontanicznie, bez przygotowania i jak udał się ten duet?

O tym, a także przeżyciach, jakie towarzyszą każdemu jej występowi z córką Karoliną Danuta Błażejczyk opowiedziała w "Muzycznej Jedynce". Temat ten bliski jest także Krzysztofowi Sadowskiemu, choć w naszym studiu zjawił się z zupełnie innego powodu. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Danuta Błażejczyk (wokalistka), Krzysztof Sadowski (pianista, kompozytor)

Data emisji: 12.11.2015

Godzina emisji: 13.31

asz/tj

Czytaj także

Andrzej Jagodziński: Chopin grałby jazz, gdyby...

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 16:15
- Staram się zachować nastrój i klimat muzyki Chopina. Improwizować w takim stylu, że gdyby Chopin żył dziś albo gdyby jazz pojawił się na początku XIX wieku, to tak by grał – mówi Andrzej Jagodziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Margaret i Matt Dusk śpiewają jazzowe standardy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 16:12
- Na początku myśleliśmy o jednej piosence, a wyszła z tego cała płyta - mówi Margaret o nagranym wspólnie z Kanadyjczykiem Mattem Duskiem albumie "Just The Two Of Us".
rozwiń zwiń