Leski: o taką publiczność walczyłem

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 17:36
Paweł Leszoski ciągle w trasie i każdy kolejny koncert cieszy go bardziej. - Na kilku widziałem ludzi, którzy śpiewali z nami całą płytę. To wielka przyjemność - mówi Leski w Jedynce.
Audio
  • Leski wyrzuca kable i nagrywa dźwięki sauté (Muzyczna Jedynka)
- Bardzo lubię przestrzeń, cała płyta Splot została zarejestrowana mocno akustycznie - mówi w Jedynce Leski
- Bardzo lubię przestrzeń, cała płyta "Splot" została zarejestrowana mocno akustycznie - mówi w Jedynce LeskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tym większa, że teksty z jego debiutanckiej płyty "Splot" nie należą do najprostszych. Jeden z nich - "Lubię takie gry" - zyskuje dodatkowy wymiar dzięki akustycznej rejestracji w przestrzeni Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. - Przemierzałem te miejsca jako mały chłopiec, są dla mnie bardzo symboliczne - opowiada o nagraniach w rodzinnym mieście.

W rozmowie z Małgorzatą Kościelniak muzyk wyjaśnia za co ceni Jose Gonzaleza, jak odnajduje się w rzeczywistości muzycznego nadmiaru, a także zaprasza na najbliższe koncerty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak

Gość: Leski, czyli Paweł Leszoski (wokalista, muzyk)

Data emisji: 15.06.2015

Godzina emisji: 14.17

asz/ag

Czytaj także

Mela Koteluk: nie zamieniłabym koncertów na pracę w studiu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 15:51
- Nawet, jeśli jesteśmy zmęczeni po podróży, to tuż przed wyjściem na scenę wstępuje w nas nowa energia - mówi Mela Koteluk, która wydała nową płytę "Migracje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Prońko i "Autobiografia", czyli wybory intuicyjne

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 08:30
- Nie mam szczególnych pomysłów na działanie. Wszystko, co robię, wynika z wydarzeń przeszłości i inspiruje mnie na przyszłość - wokalistka opowiedziała w Jedynce o swojej drodze i zaprezentowała zaskakujący utwór.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii: sami pewnie byśmy się o to nie pokusili

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 15:08
- A tak słuchacze będą mieli okazję posłuchać naszych największych przebojów w wersjach, jakich jeszcze nie było. Będą to wersje symfoniczno-akustyczne - mówi Grzegorz Skawiński, lider zespołu.
rozwiń zwiń