Shakin' Dudi powraca w doskonałej formie!

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 18:00
- Minęło trzydzieści lat i pomyślałem, że zrobimy eksperyment. Wejdziemy do super analogowego studia i nagramy. Na płycie nie ma miksów. Drugich, trzecich wersji. Nie ma żadnej ingerencji sprzętu czyszczącego nieumiejętności - mówi Irek Dudek.
Audio
  • Shakin' Dudi opowiada o najnowszym nagraniu i planach na przyszłość (Muzyczna Jedynka)
Jak przyznaje Shakin Dudi razem z Darkiem Duszą piszącym teksty  wciąż śmieją się ze wszystkiego, piętnując jednocześnie wiele spraw
Jak przyznaje Shakin' Dudi razem z Darkiem Duszą piszącym teksty wciąż śmieją się ze wszystkiego, piętnując jednocześnie wiele sprawFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak zapewnia gość "Muzycznej Jedynki", muzyka na najnowszym nagraniu wciąż jest rockandrollowa. Wyjątkowy, jak zwykle prześmiewczy, tekst napisał Darek Dusza - ten sam, który współpracował z Shakin' Dudim przy powstaniu legendarnej "Złotej płyty", zawierającej takie przeboje jak "Och, Ziuta" czy "Au sza la la la".

Co sprawiło, że z fascynacji punkiem narodził się rockandrollowy Shakin' Dudi? Kiedy i czy możemy się spodziewać nowej płyty artysty? Jak udaje się Irkowi Dudkowi łączyć swoje różne muzyczne wcielenia? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 ***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Shakin' Dudi (wokalista)

Data emisji: 17.11.2015

Godzina emisji: 14.14

gs/mk

Czytaj także

Wojciech Kilar. Kompozytor i człowiek o wielu twarzach

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 10:20
We wtorek, 29 grudnia 2015 r. przypada 2. rocznica śmierci twórcy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Marią Wilczek-Krupą, autorką książki "Kilar. Geniusz o dwóch twarzach", która opowiada o Kilarze jakiego nie chcieliśmy znać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa jak terapia. Autobiografia Kazika Staszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 19:55
- Opowieść o całym życiu uświadomiła mi, że oceniam siebie samego trochę zbyt krytycznie - o pracy nad "Idę tam gdzie idę" opowiadają w Jedynce Kazik i autor tego wywiadu rzeki Rafał Księżyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk: koncerty, a potem nowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 18:00
- Coroczny koncert w Stodole to dla nas najważniejsze wydarzenie klubowe w roku. Mamy super gości, wystąpią Edyta Bartosiewicz i Wojciech Waglewski. Być może zagramy coś z nowej płyty – zdradza wokalista T.Love.
rozwiń zwiń