X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

50-lecie Kabaretu Dudek. "Widz był dla twórców partnerem"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 16:18
- Domeną Kabaretu Dudek były teksty znakomitych autorów, które nie odnoszą się do konkretnych sytuacji, a do pewnych zachowań ludzkich - mówi Roman Dziewoński, syn założyciela legendarnej grupy Edwarda.
Audio
  • Roman Dziewoński o Kabarecie Dudek (Muzyczna Jedynka)
- Kabaret Dudek był partnerem wobec widza, a nie obrażał widza. Dzisiaj jest z tym spory kłopot - mówi Roman Dziewoński. Nz. Edward Dziewoński (P) i Wiesław Michnikowski (L)
- Kabaret Dudek był partnerem wobec widza, a nie obrażał widza. Dzisiaj jest z tym spory kłopot - mówi Roman Dziewoński. Nz. Edward Dziewoński (P) i Wiesław Michnikowski (L)Foto: Witold Rozmysłowicz/PAP/CAF

Pierwszy program Kabaretu Dudek miał premierę 13 stycznia 1965 roku w warszawskiej kawiarni "Nowy Świat". - W tamtym okresie panowało bezkabarecie. Tymi, którzy sprawili, że Kabaret Dudek zaczął się zawiązywać byli Irena Kwiatkowska, Basia Rylska i Wiesław Michnikowski - wspomina Roman Dziewoński.

Trzon Kabaretu Dudek stanowili także Wiesław Gołas, Jan Kobuszewski i Wiesław Michnikowski, ale wśród wykonawców oraz autorów tekstów i muzyki są nazwiska niemal wszystkich postaci ważnych dla rodzimej sceny, jak choćby: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Halina Kunicka, Maciej Zembaty, Anna Seniuk, Janusz Gajos, Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski.

Z audycji dowiesz się m.in. skąd wzięła się nazwa legendarnej grupy związanej przez Edwarda Dziekońskiego. Znalazło się w niej również nagranie skeczu autorstwa Jerzego Jurandota "Kronika Kulturalna" w wykonaniu Wiesława Gołasa i Jana Kobuszewskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Roman Dziewoński (syn Edwarda Dziewońskiego, założyciela Kabaretu Dudek)

Data emisji: 19.11.2015

Godzina emisji: 13.41

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia kabaretu w pigułce: Jeremi Przybora, STS, Szpak...

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 12:34
- Nikt ani nic go nie pobije. Ubolewam nad tym, że jego twórczość jest zbyt mało znana. W przyszłym roku będziemy obchodzić 100-lecie urodzin pana Jeremiego i mam nadzieję, że uda się go trochę lepiej przypomnieć - mówiła w Jedynce Teresa Drozda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starsi Panowie dwaj - prahistoria twórczości

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 19:00
- Kabaret to wizytówka działalności Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Ale nasza książka dotyczy ich całej wspólnej twórczości - podkreśla Monika Wasowska.
rozwiń zwiń