Jubileuszowy koncert. 20 lat "Krainy Łagodności"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 15:55
- Dla pokolenia, które w latach 90. XX wieku śpiewało piosenkę literacką i autorską tamten koncert był wyjątkowy. Pierwszy raz mieliśmy okazję zaistnieć na ogólnopolskiej antenie - mówiła w Jedynce Magda Turowska.
Audio
  • Magda Turowska o jubileuszu "Krainy Łagodności" (Muzyczna Jedynka)
W ciągu tych 20 lat istnienia CYTRYNA Magdy Turowskiej zrealizowała kilka teledysków, wiele reportaży z festiwali i wywiadów z artystami, wydała ponad 30 płyt
W ciągu tych 20 lat istnienia CYTRYNA Magdy Turowskiej zrealizowała kilka teledysków, wiele reportaży z festiwali i wywiadów z artystami, wydała ponad 30 płytFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

W 1995 roku na festiwalu w Opolu odbył się koncert pt. "Kraina Łagodności". Był on konsekwencją telewizyjnego programu pod tym samym tytułem. - Nasz jubileusz 20-lecia miał wiązać się tylko z wydaniem płyty "Moja Kraina Łagodności". Okazało się jednak, że chętnych do pomocy przy albumie jest tylu, że udało się zebrać siły i środki, aby zorganizować koncert "W stronę Krainy Łagodności" - tłumaczyła Turowska, która przez wydawnictwo CYTRYNA od 20 lat promuje wykonawców z kręgu "Krainy Łagodności".

Koncert odbędzie się w Służewskim Domu Kultury w Warszawie 4 grudnia. Kto na nim wystąpi i jaki udział w projekcie "Kraina Łagodności" miała "Muzyczna Jedynka"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Magda Turowska (wokalistka, menadżer kultury)

Godzina emisji: 13.14

Data emisji: 23.11

tj/asz

Czytaj także

Hołd złożony poezji na płycie "Złote myśli kobiety"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 01:55
- Piosenki z albumu "Złote myśli kobiety" są nowoczesne, z dużą dozą jazzu, popu i rocka. Pomimo tego, że korzystamy z poezji, nie jest to poezja śpiewana, tylko tekst śpiewany - mówi Agnieszka Maliszczak, piosenkarka.
rozwiń zwiń