Piotr Rubik: udało mi się nie zniknąć

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 15:12
- W karierze każdego muzyka i kompozytora jest moment boomu. Potem jednak ten ktoś albo znika, albo utrzymuje się na stabilnym poziomie - mówił w Jedynce kompozytor.
Audio
  • Piotr Rubik o płycie "Pieśni szczęścia" (Muzyczna Jedynka)
Piotr Rubik uważa, że jest szczęśliwym człowiekiem
Piotr Rubik uważa, że jest szczęśliwym człowiekiemFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Piotr Rubik przyznał, że jest szczęśliwy zajmując się muzyką. - Pewnie dlatego, że zanim nastąpił moment boomu też to robiłem. Jestem konsekwentny, nie pojawiłem się znikąd. Mam pomysł na siebie, cały czas go realizuję - dodał Piotr Rubik.

Efektem jest kolejna płyta "Pieśni szczęścia" do słów Zbigniewa Książka - zbiór 18 premierowych utworów na orkiestrę, chór i solistów. To zapis koncertu na kieleckiej Kadzielni, który odbył się 10 lat po premierze albumu "Tu es Petrus". - W tym samym miejscu zagraliśmy koncert z którego powstała płyta live - powiedział kompozytor. Jego zdaniem płyta jest też dowodem na to, że nigdy nie należy się poddawać. - Nagraliśmy ją jedynego dnia września, kiedy padał deszcz. Mimo to powstała płyta przepełniona pozytywną energią - tłumaczył gość "Muzycznej Jedynki". Zdaniem Rubika w obliczu codzienności warto na chwilę się zatrzymać, posłuchać płyty "Pieśni szczęścia" i pozytywnie się nastroić.

W nagraniu audycji Rubik odkrył też rąbka tajemnicy nt. swoich koncertów. Jak mówił, "to będzie coś mocnego".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Piotr Rubik (kompozytor)

Data emisji: 24.11.2015

Godzina emisji: 13.23

tj/pg

Czytaj także

Nowa płyta Rubika. "Wierzę, że Kadzielnia i Kielce znowu będą dla mnie szczęśliwe"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 19:33
- W tym samym miejscu, dokładnie 10 lat temu zaczęło się "Tu Es Petrus" również do słów Zbigniewa Książka - mówił w Jedynce Piotr Rubik.
rozwiń zwiń