10. Festiwal Niemen Non Stop ze specjalną dedykacją

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 16:06
- Tegoroczna impreza poświęcona będzie pamięci Franciszka Walickiego, zmarłego w tym roku ojca chrzestnego polskiego rock'n'rolla - mówi Grzegorz Szczepłocki, szef artystyczny 10. Festiwalu Niemen Non Stop.
Audio
  • Anna Maćkowiak i Grzegorz Szczepłocki o 10. Festiwalu Niemen Non Stop (Muzyczna Jedynka)
- 10. Festiwal Niemen Non Stop rozpoczęliśmy konkursem Co ty wiesz o Niemenie - mówi Anna Maćkowiak, dyrektor 10. Festiwalu Niemen Non Stop
- 10. Festiwal Niemen Non Stop rozpoczęliśmy konkursem "Co ty wiesz o Niemenie" - mówi Anna Maćkowiak, dyrektor 10. Festiwalu Niemen Non StopFoto: Stefan Kraszewski/PAP

Impreza odbędzie się w dniach 25-27 listopada w Słupsku. Jak co roku w jej ramach organizowany jest Ogólnopolski Konkurs Piosenki scen@niemena. - Od kilku już lat konkurs ten stoi na bardzo wysokim poziomie, zarówno wykonawczym, jak i repertuarowym. Młodzi ludzie coraz częściej sięgają po te trudniejsze utwory Czesława Niemena, również spoza kanonu lat 60. W ten sposób wypełnia się idea tego konkursu, który ma popularyzować wśród szerokiej publiczności mniej znaną twórczość Niemena - podkreśla Grzegorz Szczepłocki.

Czytaj także
czesławniemen1663.jpg
Czesław Niemen: przetrwałem dzięki polskości

Finaliści 10. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki scen@niemena wystąpią w piątek (27.11) w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. W drugiej części wieczoru odbędzie się koncert jubileuszowy z udziałem legendarnej formacji SBB, której członkowie na początku lat 70. współtworzyli awangardową Grupę Niemen.

Jakie inne wydarzenia towarzyszyć będą tegorocznemu Festiwalowi Niemen Non Stop, dowiesz sie z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Anna Maćkowiak (dyrektor 10. Festiwalu Niemen Non Stop), Grzegorz Szczepłocki (szef artystyczny imprezy)

Data emisji: 24.11.2015

Godzina emisji: 14.23

pg/asz

Czytaj także

W Opolu Natalia Niemen śpiewała z nieżyjącym ojcem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 07:00
Festiwal w Opolu zbliża się wielkimi krokami. W festiwalowej odsłonie cyklu "Bez tajemnic" przypominamy barwne wydarzenia z historii imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Niemen Non Stop największym świętem muzyki Niemena

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 20:37
- W tegorocznym programie po raz pierwszy w historii Festiwalu Niemen Non Stop zostanie wykonany jeden z kanonicznych utworów piosenkarza w stylistyce reggae - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Grzegorz Szczepłocki.
rozwiń zwiń