Jarek Wist "Na swojej skórze" zagina czasoprzestrzeń

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 16:02
- Wierzę w ten projekt i chcę wykorzystać jego potencjał. Przestrzeń muzyczna poszerza mi się coraz bardziej - mówi Jarek Wist o nowej płycie i planach koncertowych.
Audio
  • Jarek Wist: przestrzeń muzyczna poszerza mi się coraz bardziej (Muzyczna Jedynka)
- Notte mówi o nas samych. Gdy ciała śpią, dusze walczą o życie - mówi w Jedynce Jarek Wist
- "Notte" mówi o nas samych. Gdy ciała śpią, dusze walczą o życie - mówi w Jedynce Jarek WistFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Najbardziej cenię muzykę złożoną z żywych instrumentów i taką żyję. To muzyka orkiestrowa wciągnęła mnie na scenę - wspomina Jarek Wist. Fascynacji swingiem i retro-popem pozostawał wierny przez kilka lat, tworząc pierwszą solową płytę "Jest zapisane", a także koncertując z projektem "Swinging with Sinatra". - W pewnym momencie poczułem jednak, że marynarka trochę mi nie leży, że na chwilę ten etap chciałbym zamknąć i wrócić do zamiłowań 20-letniego Jarka - dodaje.

Nowy krążek "Na swojej skórze" wypełniają więc brzmienia szersze, gitarowe. - Najważniejszy dla mnie utwór, bo najbardziej intymny, to "Notte". On jest spotkaniem artysty z własną duszą po godzinie dwudziestej siódmej - mówi i w mocnych słowach zapowiada emisję utworu na antenie Jedynki. Wokalista opowiada o współpracy z Piotrem Siejką, zdradza, które spełnione marzenie przyprawiło go o drżenie nóg i co dały minione 3 lata, a także zapowiada, że pracuje nad nowym - znów! - materiałem.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak

Gość: Jarek Wist (wokalista, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 30.11.2015

Godzina emisji: 13.15

asz/tj

Czytaj także

Nie Bublé, nie Zaucha, ale swingujący Jarek Wist: "wreszcie jestem sobą"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 18:32
Od początku swej muzycznej drogi z uwagi na zamiłowanie do swingu nazywano go polskim Michaelem Bublé, polskim Andrzejem Zauchą, a ostatnio - po ukazaniu się koncertowego krążka "Swinging with Sinatra" - polskim Frankiem Sinatrą. Dla Jarka Wista solowy album "Jest zapisane" to możliwość pokazania siebie prawdziwego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Czubaszek i Sinatra poszli własną drogą

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 23:35
- Należę do osób, które absolutnie nie mają słuchu. Co nie znaczy, że nie mam gustu muzycznego - powiedziała Maria Czubaszek i zaprezentowała w Jedynce kilka ulubionych piosenek.
rozwiń zwiń