Ania Dąbrowska nie słucha mód. "W muzyce chodzi o własne emocje"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 18:29
- Nawet jeśli pojawia się myśl "co powiedzą inni", staram się ją stłamsić i zaryzykować, pokazać, co ja myślę - mówi wokalistka.
Audio
  • Ania Dąbrowska szykuje nową płytę. "Przylgnęło do mnie określenie 'niepokorna'. Chyba nawet trafnie" (Muzyczna Jedynka)
Ania Dąbrowska pozytywnie patrzy na swoją muzyczną drogę. Miałam dużo szczęścia
Ania Dąbrowska pozytywnie patrzy na swoją muzyczną drogę. "Miałam dużo szczęścia"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Nastające z każdym sezonem mody i nowe trendy wywołują u wokalistki chwilowe napięcie, stara się wtedy przyjrzeć rzeczywistości i ją zrozumieć. - Na końcu jednak lepszym wyjściem jest wyrzucenie z siebie tego, co ma się samemu do powiedzenia, niż słuchanie rad innych. Trafniejsze w muzyce jest przelewanie własnych emocji - podkreśla Ania Dąbrowska. 

Zadowolona z tej niepokornej drogi za kolejnym zakrętem znalazła inspiracje do albumu, który ukaże się w przyszłym roku, a który zapowiada Piosenka Dnia Jedynki - "Nieprawda". - Nie zdradzę czy to moja historia - mówi wokalistka z uśmiechem.

Która porażka wyszła Ani Dąbrowskiej na dobre i jaki program przekonał ją, że do telewizji się nie nadaje? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy zilustrowanej piosenkami naszego gościa.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Ania Dąbrowska (wokalistka)

Data emisji: 26.11.2015

Godzina emisji: 13.15

asz/tj

Czytaj także

Kobiety metamuzyczne pokazują, jak można żyć pięknie i z pasją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 15:49
- To kobiety różnych pokoleń wykonujące różne gatunki muzyczne, ale również osoby, które muzyką żyją, chociaż jej nie wykonują - mówi Artur Cieślar o bohaterkach swojej książki "Kobieta metamuzyczna". To zbiór opowieści nie tylko o muzyce, ale i kobiecej duszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Rubik: udało mi się nie zniknąć

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 15:12
- W karierze każdego muzyka i kompozytora jest moment boomu. Potem jednak ten ktoś albo znika, albo utrzymuje się na stabilnym poziomie - mówił w Jedynce kompozytor.
rozwiń zwiń