X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Preisner: to nie są kolędowe czasy

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:19
- Jak możemy się cieszyć z Wigilii i Świąt, gdy z jednej strony koczują uchodźcy, z drugiej jacyś wariaci strzelają na koncertach, a jeszcze inni wysadzają samoloty w powietrze. Trochę to mało kolędowe - mówił w Jedynce kompozytor.
Audio
  • Zbigniew Preisner o płycie "W poszukiwaniu dróg" (Muzyczna Jedynka)
Nowe kolędy na nowy wiek Zbigniew Preisenr napisał wspólnie z Ewą Lipską i Janem Nowickim. Zaskakujące, że są zupełnie niekolędowe
Nowe kolędy na nowy wiek Zbigniew Preisenr napisał wspólnie z Ewą Lipską i Janem Nowickim. Zaskakujące, że są zupełnie niekolędowe Foto: PAP/Maciej Kulczyński

27 listopada ukazała się płyta Zbigniewa Preisnera "W poszukiwaniu dróg". Trafiło na nią siedem nowych kolęd oraz 12 dobrze znanych napisanych przed laty przez kompozytora jak np. "Całą noc padał śnieg", "Betlejem polskie" i "Wigilijny czas".

Zbigniew Preisner tłumaczył, że płyta jest bardzo osobista. - Napisałem kolejne kolędy do cztrech tekstów Ewy Lipskiej i dwóch Janka Nowickiego (jedna kolęda jest instrumentalna). Jestem pewny, że następnych kolęd nie skomponuję. Wątpię żebym za kolejne 16 lat żył, a po drugie na płycie nie będzie więcej miejsca. To jest w sumie 79 minut muzyki i ani sekundy więcej - powiedział kompozytor.

Premierze albumu "W poszukiwaniu dróg" towarzyszy trasa koncertowa. Z nagrania audycji moża się dowiedzieć m.in., gdzie odbędą się najbliższe koncerty i z kim wystąpi Zbigniew Preisner.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Zbigniew Preiser (kompozytor)

Data emisji: 12.02.2015

Godzina emisji: 13.31

tj/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Rubik: udało mi się nie zniknąć

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 15:12
- W karierze każdego muzyka i kompozytora jest moment boomu. Potem jednak ten ktoś albo znika, albo utrzymuje się na stabilnym poziomie - mówił w Jedynce kompozytor.
rozwiń zwiń