X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włodek Pawlik i płyta z wierszami Adama Zagajewskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 18:00
- Adam Zagajewski po wysłuchaniu koncertu, podczas którego nagrywaliśmy album z jego utworami był pod wielkim wrażeniem. Stwierdził, że nie spodziewał się, że muzyka może pomóc w odbiorze jego wierszy – opowiada muzyk.
Audio
  • Włodek Pawlik opowiada o powstaniu swojej najnowszej płyty z wierszami Adama Zagajewskiego (Muzyczna Jedynka)
- Płyta Dźwięki Słów  Zagajewski i Pawlik to dla mnie wielkie przedsięwzięcie pod każdym względem wyjątkowe, prestiżowe - mówi laureat nagrody Grammy
- Płyta "Dźwięki Słów – Zagajewski i Pawlik" to dla mnie wielkie przedsięwzięcie pod każdym względem wyjątkowe, prestiżowe - mówi laureat nagrody GrammyFoto: Jacek Konecki/PR

Włodek Pawlik podkreśla, że recenzja twórcy była dla niego najistotniejsza. - To jest poeta naszych czasów, język naszych czasów. Jego myśli, aforyzmy, metafory wynikają z naszych doświadczeń. To wspólnota. Bardzo głęboko poruszają mnie jego myśli i przemyślenia – przyznaje gość "Muzycznej Jedynki".

Album "Dźwięki Słów – Zagajewski i Pawlik" będzie miał swoją premierę 15 grudnia. Tego samego dnia o godz. 19.00 odbędzie się jego premiera koncertowa w Nowohuckim Centrum Kultury. Jak powstawał album? Jak układała się współpraca kompozytora z poetą? Czy Włodek Pawlik szykuje nowe nagrania kolędowe? Włodek Pawlik opowiada w audycji także o zauroczeniu staropolszczyzną Jana Kochanowskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Włodek Pawlik (kompozytor, pianista jazzowy, laureat nagrody Grammy)

Data emisji: 8.12.20

Godzina emisji: 13.21

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Preisner: to nie są kolędowe czasy

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:19
- Jak możemy się cieszyć z Wigilii i Świąt, gdy z jednej strony koczują uchodźcy, z drugiej jacyś wariaci strzelają na koncertach, a jeszcze inni wysadzają samoloty w powietrze. Trochę to mało kolędowe - mówił w Jedynce kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy duet w charytatywnym projekcie. Steczkowska i Andrus dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 19:02
- To bardzo miłe, kiedy można przekuć swoją popularności na pomoc potrzebującym - mówiła w Jedynce Justyna Steczkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czadu Maryla, czyli benefis muzyczno-sportowy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 17:15
Gdzie, jak nie w Polskim Radiu? Z kim, jak nie przyjaciółmi, najbliższymi współpracownikami i najwierniejszymi fanami? Posłuchaj benefisu Maryli Rodowicz, który wypełnił recital na dwie gitary, wspomnienia i anegdoty oraz mnóstwo wzruszeń.
rozwiń zwiń