Zespół Believe wraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 15:31
Dwa lata po premierze płyty "The Warmest Sun in Winter", grupa opublikowała swój najnowszy utwór. Nosi on tytuł "Veils" i zapowiada siódmy album w dorobku zespołu, który ukaże się wiosną 2016 roku.
Audio
  • Mirosław Gil o nowej płycie Belive (Muzyczna Jedynka)
Zespół Belive powstał z inicjatywy gitarzysty Mirka Gila.  Wśród jego założycieli było trzech muzyków grupy Collage
Zespół Belive powstał z inicjatywy gitarzysty Mirka Gila. Wśród jego założycieli było trzech muzyków grupy Collage Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- Jego próbkę będzie można usłyszeć 19 marca 2016 roku podczas drugiej edycji ProgRockFest- mówił w Jedynce gitarzysta i lider zespołu Belive, Mirosław Gil.

Kilka miesięcy temu Believe przyjęło w swoje szeregi dwóch nowych członków – wokalistę Macieja Kosińskiego oraz perkusistę, Łukasza Tomczaka. Z zespołem cały czas występuje też japońska skrzypaczka Satomi, która początkowo była jedynie muzykiem sesyjnym. - Gra cygańskie melodie z polskimi chłopakami - żartował Gil. Jego zdaniem zderzenie rockmanów z wybitną skrzypaczką, która ukończyła Akademię Muyzczną w Osace i warszawską Akademię im. Fryderyka Chopina oraz jest pierwszym skrzypkiem w filharmonii w Radomiu wypada niesamowicie.

W nagraniu audycji Mirosław Gil mówił też o amerykańskich planach grupy Belive.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Mirosław Gil (gitarzysta, kompozytor)

Data emisji: 14.12.2015

Godzina emisji: 14.16

tj/gs

Czytaj także

Nowa płyta Cree. "Pozostajemy sobą w 100 procentach"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 16:11
- Modne jest kreowanie artystów z "łapanki", dostosowywanie ich do show biznesu. Na nasz wizerunek nie wpłynął nawet udział w festiwalu Top Trendy - mówił Adam Lomania z zespołu Cree.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 lat zespołu Myslovitz. "Cudowne jest żyć z tego, co się lubi"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 16:39
Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach z inicjatywy Artura Rojka i na początku działała jako The Freshman. W 1995 roku zmieniła nazwę na Myslovitz i wydała debiutancką płytę pod takim samym tytułem.
rozwiń zwiń