Polska Orkiestra Radiowa w świecie kreskówek

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 15:31
Już wkrótce w Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej. - Będziemy przedstawiali filmy animowane wytwórni Pixar i grali do nich muzykę na żywo - mówi dyrygent Marcin Nałęcz-Niesiołowski.
Audio
  • Marcin Nałęcz-Niesiołowski o koncercie z muzyką z filmów animowanych wytwórni Pixar (Muzyczna Jedynka)
- Miałem okazję poprowadzić 3 lub 4 koncerty, gdzie prezentowana była m.in. słynna Fantazja 2000 Disneya  mówi Marcin Nałęcz-Niesiołowski (na zdjęciu Polska Orkiestra Radiowa)
- Miałem okazję poprowadzić 3 lub 4 koncerty, gdzie prezentowana była m.in. słynna "Fantazja 2000" Disneya – mówi Marcin Nałęcz-Niesiołowski (na zdjęciu Polska Orkiestra Radiowa)Foto: Polskie Radio

Gość "Muzycznej Jedynki" ma już na swoim koncie podobne przedsięwzięcia. Nigdy wcześniej nie występował jednak z programem, który zaprezentowany zostanie widzom w niedzielę 27 grudnia. - Wbrew pozorom wykonanie takiego koncertu nie jest proste. Trzeba dokładnie i doskonale zgrać się z obrazem. Publiczność, która słucha i ogląda nie może mieć przesunięcia w dźwięku i obrazie. Wymaga to wielu wytężonych prób - podkreśla Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Jak dodaje dyrygent, nadchodzące wydarzenie będzie mieć otwartą formułę. - Oczywiście można traktować ten koncert jako familijny, ale zapraszamy wszystkie osoby - zachęca Nałęcz-Niesiołowski.

Jakie filmy animowane zobaczą widzowie w Filharmonii Narodowej i co, oprócz partytury, ma przed sobą w trakcie takiego koncertu dyrygent, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Marcin Nałęcz-Niesiołowski (dyrygent)

Data emisji: 17.12.2015

Godzina emisji: 13.36

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radiowa Jedynka świętuje razem z Solcem Kujawskim

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 11:58
Miasto leżące między Bydgoszczą a Toruniem świętuje w tym roku jubileusz 690-lecia. To tu od 1999 roku działa Radiowe Centrum Nadawcze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta "Marmolada na księżycu". Dzisiaj już się tak nie gra

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 19:00
- Jeśli nagrywasz np. z Claptonem, to on przesyła ci z domu swoja partię, a ty wlepiasz ją w odpowiednie miejsce. W tym przypadku było inaczej, wszyscy siedzieli obok siebie w studiu - tłumaczył w Jedynce Grzegorz Wasowski.
rozwiń zwiń