Mirosław Czyżykiewicz dla tych, którzy nie boją się głębokich wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 17:07
- Płyta jest bardzo kolorowa i na pewno będzie służyła tym, którzy cenią sobie piosenkę literacką i liryczną. Jest szczególna, bo najbardziej łagodna z tych, które wydałem - mówił w Jedynce artysta.
Audio
  • Mirosław Czyżykiewicz o płycie "Odchodzę Wracam" (Muzyczna Jedynka)
Na płycie Odchodzę wracam Mirosława Czyżykiewicza znalazły się utwory różnych autorów, w większości przyjaciół pieśniarza
Na płycie "Odchodzę wracam" Mirosława Czyżykiewicza znalazły się utwory różnych autorów, w większości przyjaciół pieśniarzaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Ukazał się właśnie nowy album Mirosława Czyżykiewicza "Odchodzę Wracam". Legendarny bard śpiewa na niej kompozycje Hadriana Tabęckiego i Witolda Cisło. - Do tej pory ja pisałem teksty i komponowałem muzykę dla kolegów, którzy tym razem pięknie mi się odwzajemnili. Tę płytę napisali dla mnie. Ja jedynie ją zaśpiewałem - tłumaczył Czyżykiewicz. 

Autorami tekstów są natomiast wybitni poeci piosenki - Michał Zabłocki, Leon Sęk, Andrzej Poniedzielski, Wojciech Kass, Jan Wołek, Wojciech Byrski oraz Agnieszka Grochowicz. - Mieliśmy okazję zaprezentować ten repertuar w Teatrze Buffo. Został przyjęty owacją na stojąco - mówił w Jedynce artysta. Po raz pierwszy w historii koncertów Czyżykiewicza, oprócz zespołu towarzyszącego, na scenie wspierały go dwie wokalistki - Aleksandra Troczyńska i Anna Ozner.

Z nagrania audycji można się też dowiedzieć, że artysta pracuje na programem złożonym ze swoich starych utworów. Jaki związek będzie on miał z audycją "Gitarą i piórem"?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Mirosław Czyżykiewicz (pieśniarz, poeta)

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 13.15

tj/asz

Czytaj także

Hołd złożony poezji na płycie "Złote myśli kobiety"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 01:55
- Piosenki z albumu "Złote myśli kobiety" są nowoczesne, z dużą dozą jazzu, popu i rocka. Pomimo tego, że korzystamy z poezji, nie jest to poezja śpiewana, tylko tekst śpiewany - mówi Agnieszka Maliszczak, piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowy koncert. 20 lat "Krainy Łagodności"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 15:55
- Dla pokolenia, które w latach 90. XX wieku śpiewało piosenkę literacką i autorską tamten koncert był wyjątkowy. Pierwszy raz mieliśmy okazję zaistnieć na ogólnopolskiej antenie - mówiła w Jedynce Magda Turowska.
rozwiń zwiń