X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mirosław Czyżykiewicz dla tych, którzy nie boją się głębokich wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 17:07
- Płyta jest bardzo kolorowa i na pewno będzie służyła tym, którzy cenią sobie piosenkę literacką i liryczną. Jest szczególna, bo najbardziej łagodna z tych, które wydałem - mówił w Jedynce artysta.
Audio
  • Mirosław Czyżykiewicz o płycie "Odchodzę Wracam" (Muzyczna Jedynka)
Na płycie Odchodzę wracam Mirosława Czyżykiewicza znalazły się utwory różnych autorów, w większości przyjaciół pieśniarza
Na płycie "Odchodzę wracam" Mirosława Czyżykiewicza znalazły się utwory różnych autorów, w większości przyjaciół pieśniarzaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Ukazał się właśnie nowy album Mirosława Czyżykiewicza "Odchodzę Wracam". Legendarny bard śpiewa na niej kompozycje Hadriana Tabęckiego i Witolda Cisło. - Do tej pory ja pisałem teksty i komponowałem muzykę dla kolegów, którzy tym razem pięknie mi się odwzajemnili. Tę płytę napisali dla mnie. Ja jedynie ją zaśpiewałem - tłumaczył Czyżykiewicz. 

Autorami tekstów są natomiast wybitni poeci piosenki - Michał Zabłocki, Leon Sęk, Andrzej Poniedzielski, Wojciech Kass, Jan Wołek, Wojciech Byrski oraz Agnieszka Grochowicz. - Mieliśmy okazję zaprezentować ten repertuar w Teatrze Buffo. Został przyjęty owacją na stojąco - mówił w Jedynce artysta. Po raz pierwszy w historii koncertów Czyżykiewicza, oprócz zespołu towarzyszącego, na scenie wspierały go dwie wokalistki - Aleksandra Troczyńska i Anna Ozner.

Z nagrania audycji można się też dowiedzieć, że artysta pracuje na programem złożonym ze swoich starych utworów. Jaki związek będzie on miał z audycją "Gitarą i piórem"?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Mirosław Czyżykiewicz (pieśniarz, poeta)

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 13.15

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hołd złożony poezji na płycie "Złote myśli kobiety"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 01:55
- Piosenki z albumu "Złote myśli kobiety" są nowoczesne, z dużą dozą jazzu, popu i rocka. Pomimo tego, że korzystamy z poezji, nie jest to poezja śpiewana, tylko tekst śpiewany - mówi Agnieszka Maliszczak, piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowy koncert. 20 lat "Krainy Łagodności"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 15:55
- Dla pokolenia, które w latach 90. XX wieku śpiewało piosenkę literacką i autorską tamten koncert był wyjątkowy. Pierwszy raz mieliśmy okazję zaistnieć na ogólnopolskiej antenie - mówiła w Jedynce Magda Turowska.
rozwiń zwiń