"Tango magister". Czesław Mozil śpiewa na żywo w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 16:39
Wyjątkowe wykonanie piosenki "Tango magister" do słów Michała Zabłockiego przedstawił ma antenie radiowej Jedynki Czesław Mozil.
Audio
  • Czesław Mozil śpiewa na żywo poezję Michała Zabłockiego (Muzyczna Jedynka)
Utwór Tango Magister znalazł się na na czwartej płycie Czesława Mozila pt. Księga Emigrantów. Tom I
Utwór "Tango Magister" znalazł się na na czwartej płycie Czesława Mozila pt. Księga Emigrantów. Tom IFoto: PAP/Rafał Nowakowski

- To piosenka dla emigrantów, którzy wyjeżdżają za granicę po pracę. Zwykle mają inną niż sobie wymarzyli - mówił piosenkarz.

Czesław Mozil tłumaczył, że Michał Zabłocki to człowiek-instytucja, któremu bardzo wiele zawdzięcza, w tym powrót do Polski. - Urodziłem się w Polsce, ale jestem też emigrantem. Michał oswoił mnie z językiem polskim, zrobiliśmy razem "Księgę emigrantów" - przypomniał Mozil. - Czesław z kolei zaszczepił mnie różnymi tematami m.in. o emigracji. Sam z siebie bym się ich nie podjął - odpowiedział poeta i pisarz.

Właśnie ukazała się jego książka "Pośmiewiska". - Przez ostanie dwa lata "Pośmiewiska" były wydawane w formie kalendarza. Księgarze jednak buntowali się, że za krótko się sprzedają. Postanowiliśmy to podsumować i wydać 36 wierszy w formie książkowej z ilustracjami - tłumaczył Zabłocki. Jego satyryczne wiersze opisują aktualne zjawiska. Dodatkowo każdy z nich opatrzono ilustracją Agaty Dębickiej, dzięki czemu mamy do czynienia bardziej z albumem, niż z tomikiem wierszy.

Piosenki do tekstów Michała Zabłockiego śpiewa również Paweł Kovalczyk. W nagraniu audycji zaprezentował m.in. utwór "Pustynia", który znajdzie się na jego nowej płycie. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Czesław Mozil (piosenkarz), Michał Zabłocki (poeta), Paweł Kovalczyk (piosenkarz), Filip Kuncewicz (producent)

Data emisji: 22.12.2015

Godzina emisji: 14.19

tj/kd

Czytaj także

II Tydzień Piosenki. Michał Zabłocki walczy o jej jakość

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 19:19
- Każda piosenka jest potrzebna. Również ta lekka, łatwa i przyjemna. Lepiej jednak, aby nie było w niej na przykład błędów gramatycznych, to naprawdę boli - mówił poeta, scenarzysta i reżyser.
rozwiń zwiń