Igor Herbut: "Etiuda zimowa" to nie jest płyta świąteczna

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 16:00
- Na płycie szukaliśmy kolorów i brzmienia zimy. Jak ją nagrywaliśmy na dworze było 36 stopni, ale to motywowało nas do pracy. Nie kończyliśmy prób, jeśli nie czuliśmy jak zimno mrozi nam skórę  w studiu – mówi Igor Herbut, wokalista zespołu LemON.
Audio
  • Igor Herbut opowiada o nowej płycie zespołu LemON zatytułowanej "Etiuda zimowa" (Muzyczna Jedynka)
- Staramy się być blisko uczuć, blisko ludzi, być  w tym prawdziwi - mówi Igor Herbut. Etiuda zimowa nagrana w 4 językach
- Staramy się być blisko uczuć, blisko ludzi, być w tym prawdziwi - mówi Igor Herbut. "Etiuda zimowa" nagrana w 4 językach Foto: PAP/Leszek Szymański

Jak przyznaje rozmówca Marcina Kusego podczas nagrywania trzeciego albumu zespołu można było dostrzec jak różni są jego członkowie. - LemON to trochę taka chimera ludzi pochodzących z różnych regionów Polski, z różnego kręgu etnicznego, kulturowego. To bardzo ciekawe. To wyszło podczas realizacji ten płyty. To jest w człowieku, w jego postrzeganiu muzyki - przyznaje Igor Herbut.

Jak on jako prawosławny Łemk postrzega muzykę? Dzięki czemu udało się muzykom nagrać tę niezwykłą płytę? Jakie znaczenie w jego życiu ma tęsknota i dążenie do perfekcji? Jakie plany na kolejny rok ma zespół LemON? 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy 

Goście: Igor Herbut (wokalista, autor tekstów i kompozytor)

Data emisji: 23.12.2015

Godzina emisji: 14.18

gs/ag

Czytaj także

Mirosław Czyżykiewicz dla tych, którzy nie boją się głębokich wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 17:07
- Płyta jest bardzo kolorowa i na pewno będzie służyła tym, którzy cenią sobie piosenkę literacką i liryczną. Jest szczególna, bo najbardziej łagodna z tych, które wydałem - mówił w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tango magister". Czesław Mozil śpiewa na żywo w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 16:39
Wyjątkowe wykonanie piosenki "Tango magister" do słów Michała Zabłockiego przedstawił ma antenie radiowej Jedynki Czesław Mozil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotograf Grzegorza Ciechowskiego: poznawaliśmy się do końca

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 13:38
- Gdyby te sytuacje trwały do dzisiaj to pewnie nadal poznawanie miałoby miejsce - mówił w Jedynce Andrzej Świetlik. 22 grudnia minęło 14 lat od śmierci lidera Republiki.
rozwiń zwiń