Chemia gra z największymi. "Nie warto porzucać marzeń"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 15:39
- Świadomość, że siedziałem na stołku i nagrywałem partie patrząc w oczy Mike’a Frasera, który podobnie patrzył na Jimmy’ego Page’a i Angusna Younga była trochę paraliżująca - przyznał w Jedynce Wojciech Balczun, lider zespołu Chemia.
Audio
  • Wojciech Balczun o płycie zespołu Chemia "Let me" (Muzyczna Jedynka)
Wojciech Balczun w 2008 roku został prezesem spółki PKP Cargo wyciągając ją z problemów finansowych. Ostatecznie poświęcił się jednak muzyce zakładając zespół Chemia
Wojciech Balczun w 2008 roku został prezesem spółki PKP Cargo wyciągając ją z problemów finansowych. Ostatecznie poświęcił się jednak muzyce zakładając zespół ChemiaFoto: mat. promocyjne

Nowy album rockowej kapeli Chemia pt. "Let me" powstał we współpracy z legendarnym kanadyjskim producentem, który nagrywał i miksował takie zespoły, jak Led Zeppelin, Metallica, AC/DC czy Aerosmith. - Staramy się podnosić sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Związane jest to z marzeniami, aby dotknąć takiego świata i takich ludzi. Dla nas jest to ich spełnienie - dodał Wojciech Balczun. 

Premiera płyty "Let me" odbyła się tego samego dnia w 17 krajach. Zespół Chemia pojedzie z nią w europejską trasę występując jako support zespołu Skinred. - Nie stworzyliśmy zespołu, aby zarabiać. Zawsze powtarzam moim kolegom, że musimy być uczciwi w stosunku do tego, co tworzymy, do każdej nuty, którą zagramy. Dopiero konsekwencją tego może być sukces finansowy, w takim rozumieniu, że będziemy mogli się z tego utrzymać. Muzyki nie wolno robić dla pieniędzy - podkreślił założyciel Chemii.

Z nagrania audycji może się również dowiedzieć, jakie były początki zespołu Chemia oraz jak muzycy nawiązali współpracę z Mikiem Fraserem. Wojciech Balczun tłumaczył też dlaczego zrezygnował z innych zajęć i poświęcił się muzyce.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedyka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Wojciech Balczun (lider zespołu Chemia)

Data emisji: 29.12.2015

Godzina emisji: 14.18

tj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fotograf Grzegorza Ciechowskiego: poznawaliśmy się do końca

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 13:38
- Gdyby te sytuacje trwały do dzisiaj to pewnie nadal poznawanie miałoby miejsce - mówił w Jedynce Andrzej Świetlik. 22 grudnia minęło 14 lat od śmierci lidera Republiki.
rozwiń zwiń