Barbara Stępniak-Wilk śpiewa Wysockiego i Nohavicę

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:20
Już 16 i 17 stycznia artystka wystąpi razem z Andrzejem Ozgą i Markiem Bartkowiczem w Piwnicy na Wójtowskiej w Warszawie.
Audio
  • Barbara Stępniak - Wilk o programie i płycie "Aniołowo koło Darwinowa" (Muzyczna/Jedynka)
Basia Stępniak-Wilk podczas koncertu w studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Basia Stępniak-Wilk podczas koncertu w studiu Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

- To nie jest program świąteczny, chociaż zwykle gramy go w styczniu. O Święta tylko trochę zahacza - powiedziała Barbara Stępniak-Wilk. 

Koncerty będą promować płytę "Aniołowo koło Darwinowa". Artyści mówią na niej o swoich potyczkach z aniołami, wątpliwościach, dobrych i złych uczynkach, stworzeniu świata, świętości i grzechu, jak też stawiają słuchaczy na chwilę oko w oko z teorią ewolucji Karola Darwina. - Tak naprawdę jest to o sprawach anielskich, trochę diabelskich, trochę o przemijaniu. Trochę wesoło, trochę smutno - tłumaczyła artystka.

Prócz autorskich tekstów na płycie słychać też Andrzeja Bursę, Włodzimierza Wysockiego, Jaromira Nohavicę i Andrzeja Waligórskiego.

Z nagrania audycji można się również dowiedzieć o poezja Basi Stępniak-Wilk i fotografiach Zbyszka Pajewskiego, które zebrano w książce "Wystarczy zasnąć". 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Barbara Stępniak-Wilk (poetka, kompozytorka)

Data emisji: 4.01.2016

Godzina emisji: 14.18

tj/pg

Czytaj także

Mirosław Czyżykiewicz dla tych, którzy nie boją się głębokich wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 17:07
- Płyta jest bardzo kolorowa i na pewno będzie służyła tym, którzy cenią sobie piosenkę literacką i liryczną. Jest szczególna, bo najbardziej łagodna z tych, które wydałem - mówił w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń