Napiórkowski i Lesicki grają Komedę: to nie są covery

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 17:47
- Gramy polską muzykę filmową, ikoniczne utwory mistrzów tego gatunku - mówi Marek Napiórkowski o płycie z kompozycjami m.in. Andrzeja Kurylewicza, Tomasza Stańki czy Wojciecha Kilara, zagranymi na dwie gitary.
Audio
  • Marek Napiórkowski i Artur Lesicki interpretują polską muzykę filmową na dwie gitary (Muzyczna Jedynka)
Marek Napiórkowski zaprasza na koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego
Marek Napiórkowski zaprasza na koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. LutosławskiegoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wychowali się na jednym podwórku, razem uczyli się grać na gitarze, a po latach sięgnęli po ulubione melodie z polskiego kina. Marek Napiórkowski i Artur Lesicki na płycie "Celuloid" z przyjemnością - co podkreśla nasz gość - obcowali z tematami z seriali "Lalka" i "Wojna domowa" oraz filmów "Pożegnanie z Marią", "Prawo i pięść", "Człowiek z żelaza" czy "Śmierć i dziewczyna". - Nie zagraliśmy ich jak covery, ale znaleźliśmy sposób, by przez tę muzykę nadawały nasze osobowości - opowiada Marek Napiórkowski.

 

Na krążku znalazły się także utwory do... nieistniejących filmów. Wszystkie już wkrótce usłyszeć będzie można podczas radiowego koncertu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Marek Napiórkowski (gitarzysta, aranżer, kompozytor)

Data emisji: 5.01.2016

Godzina emisji: 13.19

asz/tj

Czytaj także

Marek Napiórkowski został wirtuozem gitary dzięki cioci Basi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 16:05
Znakomity gitarzysta, kompozytor, szef różnych zespołów wspomina, że o wyborze instrumentu zadecydował przypadek. Jego ciotka pokazała jak na gitarze zagrać cztery akordy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Napiórkowski: gitara słucha mnie w umiarkowanym stopniu

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 15:36
- Przede mną na pewno jeszcze wiele godzin pracy, może wręcz lat - mówi w Jedynce znany gitarzysta jazzowy i kompozytor.
rozwiń zwiń