X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małecki skomponował, jego syn zaśpiewał, a Wasowski napisał

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 18:49
- Wszystkie teksty na płycie są świetne, więc musiała do nich powstać lekka muzyka - mówił w Jedynce kompozytor Maciej Małecki, współautor płyty "Marmolada na księżycu".
Audio
  • Maciej Małecki i Monika Wasowska o płycie "Marmolada na księżycu" (Muzyczna Jedynka)
Monika Wasowska jest producentką płyty Marmolada na Kiężycu, Maciej Małecki skomponował na nią muzykę
Monika Wasowska jest producentką płyty "Marmolada na Kiężycu", Maciej Małecki skomponował na nią muzykę Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Na 14 utworów złożyło się bogactwo różnorodności tekstów Grzegorza Wasowskiego, mistrzowskie kompozycje Macieja Małeckiego oraz kunszt wykonania Grzegorza Małeckiego.

Maciej Małecki mówił, że napisanie muzyki na tę płytę nie było łatwym zdaniem. - Pisało się długo, żmudnie, pokonywało trudności - powiedział artysta. Tym bardziej, że skomponowane utwory zaśpiewał jego syn. - Mam takie założenie, że muszę swoją pracą uwiarygadniać tekst - powiedział gość Jedynki.

W nagraniach udział wzięło ponad 65 muzyków, a towarzyszyła im Polska Orkiestra Radiowa. Nad całością czuwała Monika Wasowska. - Dochodzą do nas zachwycające głosy odbiorców, którzy chwalą muzykę, teksty i wykonanie - przyznała producenta płyty. - Mówią, że wszystkie te aspekty są na najwyższym poziomie. Ale nie jest to "z górnej półki", tego się przyjemnie słucha - dodała żona autora tekstów.

W Jedynkowej rozmowie artyści nie wykluczyli, że piosenek z płyty będzie można wysłuchać podczas specjalnej trasy koncertowej. Natomiast Maciej Małecki tłumaczył, skąd u jego syna wzięła się pasja do śpiewania. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Maciej Małecki (kompozytor), Monika Wasowska (producentka płyty)

Data emisji: 05.01.2016

Godzina emisji: 14.15

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Wasowski: dla ojca najważniejsza była matematyka

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 17:33
- W każde wakacje wypełniał kolejne kajeciki i w końcu rozwiązał problem zależności miedzy muzyką i matematyką. Nikt jednak nie wie, jakie było rozwiązanie - przyznał w Muzycznej Jedynce Grzegorz Wasowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Maria Jopek: duet z Jerzym Wasowskim to dla mnie metafizyka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:23
- Podchodziłam do tej piosenki z ogromną tremą. Głos z przeszłości, ja teraz i taka świadomość, że może pan Jerzy w ogóle by tego nie pragnął - mówiła w Jedynce Anna Maria Jopek o nietypowym duecie z Jerzym Wasowskim na płycie "Wasowski odnaleziony".
rozwiń zwiń