Małecki skomponował, jego syn zaśpiewał, a Wasowski napisał

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 18:49
- Wszystkie teksty na płycie są świetne, więc musiała do nich powstać lekka muzyka - mówił w Jedynce kompozytor Maciej Małecki, współautor płyty "Marmolada na księżycu".
Audio
  • Maciej Małecki i Monika Wasowska o płycie "Marmolada na księżycu" (Muzyczna Jedynka)
Monika Wasowska jest producentką płyty Marmolada na Kiężycu, Maciej Małecki skomponował na nią muzykę
Monika Wasowska jest producentką płyty "Marmolada na Kiężycu", Maciej Małecki skomponował na nią muzykę Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Na 14 utworów złożyło się bogactwo różnorodności tekstów Grzegorza Wasowskiego, mistrzowskie kompozycje Macieja Małeckiego oraz kunszt wykonania Grzegorza Małeckiego.

Maciej Małecki mówił, że napisanie muzyki na tę płytę nie było łatwym zdaniem. - Pisało się długo, żmudnie, pokonywało trudności - powiedział artysta. Tym bardziej, że skomponowane utwory zaśpiewał jego syn. - Mam takie założenie, że muszę swoją pracą uwiarygadniać tekst - powiedział gość Jedynki.

W nagraniach udział wzięło ponad 65 muzyków, a towarzyszyła im Polska Orkiestra Radiowa. Nad całością czuwała Monika Wasowska. - Dochodzą do nas zachwycające głosy odbiorców, którzy chwalą muzykę, teksty i wykonanie - przyznała producenta płyty. - Mówią, że wszystkie te aspekty są na najwyższym poziomie. Ale nie jest to "z górnej półki", tego się przyjemnie słucha - dodała żona autora tekstów.

W Jedynkowej rozmowie artyści nie wykluczyli, że piosenek z płyty będzie można wysłuchać podczas specjalnej trasy koncertowej. Natomiast Maciej Małecki tłumaczył, skąd u jego syna wzięła się pasja do śpiewania. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Maciej Małecki (kompozytor), Monika Wasowska (producentka płyty)

Data emisji: 05.01.2016

Godzina emisji: 14.15

tj/asz

Czytaj także

Grzegorz Wasowski: dla ojca najważniejsza była matematyka

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 17:33
- W każde wakacje wypełniał kolejne kajeciki i w końcu rozwiązał problem zależności miedzy muzyką i matematyką. Nikt jednak nie wie, jakie było rozwiązanie - przyznał w Muzycznej Jedynce Grzegorz Wasowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Maria Jopek: duet z Jerzym Wasowskim to dla mnie metafizyka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:23
- Podchodziłam do tej piosenki z ogromną tremą. Głos z przeszłości, ja teraz i taka świadomość, że może pan Jerzy w ogóle by tego nie pragnął - mówiła w Jedynce Anna Maria Jopek o nietypowym duecie z Jerzym Wasowskim na płycie "Wasowski odnaleziony".
rozwiń zwiń