"Aniołowo koło Darwinowa" - bliżej uśmiechu niż rechotu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 18:57
16 i 17 stycznia o godz. 19 w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie odbędą się dwa koncerty pod tytułem "Aniołowo koło Darwinowa".
Audio
  • Marek Bartkowicz o koncertach "Aniołowo koło Darwinowa" (Muzyczna Jedynka)
Marek Bartkowicz, jeden z wykonawców występujących w koncercie Aniołowo koło Darwinowa
Marek Bartkowicz, jeden z wykonawców występujących w koncercie "Aniołowo koło Darwinowa"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wystąpią w nich Barbara Stępniak-Wilk, Andrzej Ozga i Marek Bartkowicz. - Dużo o Bogu, dużo bardzo o aniołach, jedna rzecz o diable i poświęcamy trochę czasu tej szalonej teorii Karola Darwina - zdradza szczegóły występów ostatni z wymienionych wykonawców.

Artyści wykonają głównie własne autorskie utwory, choć zacytują też Andrzeja Waligórskiego i zaśpiewają jedną piosenkę Włodzimierza Wysockiego. Zapis koncertu znalazł się na płycie, którą będzie można kupić po występach.

Koncerty "Aniołowo koło Darwinowa" są zawsze w styczniu. - Echo Świąt Bożego Narodzenia jeszcze gdzieś w nas siedzi, jest karnawał, ale zapominamy o tym, że byliśmy przez chwilę uduchowieni. Lawirujemy między uduchowieniem, żartem, a złośliwością - mówi o spektaklach Marek Bartkowicz. Gość radiowej Jedynki zastrzega, że artyści starają się, żeby to był żart, który wywołuje uśmiech, a nie rechot.

Piwnica na Wójtowskiej ponad trzy lata temu wznowiła działalność po 12-letniej przerwie. Marek Bartkowicz opowiada, co oferuje swoim gościom.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Marek Bartkowicz (dyrektor Staromiejskiego Domu Kultury)

Data emisji: 7.01.2016

Godzina emisji: 13.35

ag/asz

Czytaj także

Barbara Stępniak-Wilk śpiewa Wysockiego i Nohavicę

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:20
Już 16 i 17 stycznia artystka wystąpi razem z Andrzejem Ozgą i Markiem Bartkowiczem w Piwnicy na Wójtowskiej w Warszawie.
rozwiń zwiń