X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natalia Sikora śpiewa nieznany utwór Janis Joplin

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 16:00
- Nigdy nie uczyłam się śpiewać w żadnej szkole. Janis Joplin towarzyszyła rozwojowi mojego śpiewania. Jej frazowanie, jej głębia, jej szerokość śpiewania autentycznie mi się udzieliły – deklaruje Natalia Sikora.
Audio
  • Natalia Sikora opowiada o swojej muzycznej drodze i zbliżającym się koncercie z utworami Janis Joplin (Muzyczna Jedynka)
- Eliminuję wszystkie sprawy, w których musiałabym się skoloryzować z komercją. Wolę półcienie i bardzo poważne, głębokie kolory  wyznaje Natalia Sikora, na zdjęciu artystka podczas spektaklu Joplin
- Eliminuję wszystkie sprawy, w których musiałabym się skoloryzować z komercją. Wolę półcienie i bardzo poważne, głębokie kolory – wyznaje Natalia Sikora, na zdjęciu artystka podczas spektaklu "Joplin"Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

19 stycznia, w urodziny Janis Joplin, w warszawskim teatrze IMKA odbędzie się niezwykły koncert "Buried Alive In The Blues", podczas którego Natalia Sikora zaśpiewa m.in. tytułową piosenkę. Utwór znany jest tylko z wykonań instrumentalnych. Pochodzi z albumu Janis Joplin zatytułowanego "Pearl", który ukazał się w 1971 roku, już po śmierci artystki.

- Zostawiłam to wszystko czasowi. Kilka dni temu skupiłam się jeszcze raz i napisałam tekst po polsku. Potem przetłumaczony został na angielski. I stanie się. Zaśpiewam go. Jest to utwór, który śpiewa Janis już stamtąd... Śpiewa, że podpala nasze sny – mówi artystka.

Co determinuje wybory Natalii Sikory? Z jakich spraw nie umie zrezygnować w sztuce? Jakiej muzyki słuchała z siostrą bliźniaczką i jak rozeszły się ich muzyczne drogi?

 ***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Natalia Sikora

Data emisji: 12.01.2016

Godzina emisji: 14.20

gs/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Stępniak-Wilk śpiewa Wysockiego i Nohavicę

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:20
Już 16 i 17 stycznia artystka wystąpi razem z Andrzejem Ozgą i Markiem Bartkowiczem w Piwnicy na Wójtowskiej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lulabajki" - z szacunku dla małego słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:47
- Ten koncert to wypadkowa tego, co robimy na co dzień, wszystkich naszych doświadczeń. Traktujemy to jako muzykę dla wszystkich, która z szacunkiem traktuje małego słuchacza - mówi Tomasz Krzyżanowski, współtwórca "Lulabajek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Bowie. "Powiedzieć o nim wokalista, to za mało"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 16:28
- Choć znam tę postać i twórczość, to dopiero będąc na wystawie multimedialnej poświęconej twórczości Davida Bowiego zrozumiałem, jak wielu dziedzin dotykał. I nie było to powierzchowne zainteresowanie - mówi Marcin Kusy.
rozwiń zwiń