X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Radek: wygoda zaczęła mnie męczyć

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 21:38
Janusz Radek przez lata przyzwyczaił nas do wielkiego repertuaru i teatralnych interpretacji. Albumem "Popołudniowe przejażdżki" zaprasza słuchaczy do zupełnie innego świata.
Audio
  • Janusz Radek opowiada o pracy nad albumem "Popołudniowe przejażdżki" (Muzyczna Jedynka)
Janusz Radek to wokalista i aktor, który albumem Popołudniowe przejażdżkichciał przełamać wizerunek odtwórcy teatralnych inscenizacji muzycznych
Janusz Radek to wokalista i aktor, który albumem "Popołudniowe przejażdżki"chciał przełamać wizerunek odtwórcy teatralnych inscenizacji muzycznychFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- Napisałem płytę, która wyrywa mnie z tego dobrostanu ostatnich 15 lat - mówi artysta. Do powstania płyty znacząco przyczynił się producent Leszek Biolik. Miesiące ich rozmów i pracy doprowadziły do ostatecznego kształtu "Przejażdżek". Rozmawiali o stylu, który nie jest związany tylko z czasem lub określoną grupą odbiorców, ale jakością brzmienia, melodyką i kompozycją. Mówili o charakterze w muzyce, który często jest ukryty w detalach nadających lekkości tym utworom.

Czytaj także
radek1200.jpg
Janusz Radek: czuję się wolnym człowiekiem

Tak powstał album, na którym artysta udowadnia, że oprócz tego, że jest świetnym wokalistą, potrafi także pisać piękne piosenki. - Myślę, że trzeba mieć stan ducha, który pozbawiony jest wszelkich pretensji do pisania wielkich piosenek, protest songów, a przede wszystkim niestosowania komunałów i szablonów, czyli tego wszystkiego, co wiąże się z estradą i miłym, sympatycznym oszukaństwem - mówi Janusz Radek. 

Posłuchaj całej rozmowy, w której Janusz Radek opowiada jak powstawała jego płyta.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzenie: Marcin Kusy

Gość: Janusz Radek (piosenkarz, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 13.01.2015

Godzina emisji: 14.13

ag/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Radek i publiczność - trwałe uzależnienie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 18:10
- Jestem przedstawicielem Słowian, którzy wierzą jeszcze w Światowida, więc twarzy mam co najmniej cztery. Ale moja relacja z publicznością jest stała - mówi z uśmiechem Janusz Radek, który wydał nową, zaskakującą płytę.
rozwiń zwiń