Janusz Radek: wygoda zaczęła mnie męczyć

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 21:38
Janusz Radek przez lata przyzwyczaił nas do wielkiego repertuaru i teatralnych interpretacji. Albumem "Popołudniowe przejażdżki" zaprasza słuchaczy do zupełnie innego świata.
Audio
  • Janusz Radek opowiada o pracy nad albumem "Popołudniowe przejażdżki" (Muzyczna Jedynka)
Janusz Radek to wokalista i aktor, który albumem Popołudniowe przejażdżkichciał przełamać wizerunek odtwórcy teatralnych inscenizacji muzycznych
Janusz Radek to wokalista i aktor, który albumem "Popołudniowe przejażdżki"chciał przełamać wizerunek odtwórcy teatralnych inscenizacji muzycznychFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- Napisałem płytę, która wyrywa mnie z tego dobrostanu ostatnich 15 lat - mówi artysta. Do powstania płyty znacząco przyczynił się producent Leszek Biolik. Miesiące ich rozmów i pracy doprowadziły do ostatecznego kształtu "Przejażdżek". Rozmawiali o stylu, który nie jest związany tylko z czasem lub określoną grupą odbiorców, ale jakością brzmienia, melodyką i kompozycją. Mówili o charakterze w muzyce, który często jest ukryty w detalach nadających lekkości tym utworom.

Czytaj także
radek1200.jpg
Janusz Radek: czuję się wolnym człowiekiem

Tak powstał album, na którym artysta udowadnia, że oprócz tego, że jest świetnym wokalistą, potrafi także pisać piękne piosenki. - Myślę, że trzeba mieć stan ducha, który pozbawiony jest wszelkich pretensji do pisania wielkich piosenek, protest songów, a przede wszystkim niestosowania komunałów i szablonów, czyli tego wszystkiego, co wiąże się z estradą i miłym, sympatycznym oszukaństwem - mówi Janusz Radek. 

Posłuchaj całej rozmowy, w której Janusz Radek opowiada jak powstawała jego płyta.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzenie: Marcin Kusy

Gość: Janusz Radek (piosenkarz, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 13.01.2015

Godzina emisji: 14.13

ag/asz

Czytaj także

Janusz Radek i publiczność - trwałe uzależnienie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 18:10
- Jestem przedstawicielem Słowian, którzy wierzą jeszcze w Światowida, więc twarzy mam co najmniej cztery. Ale moja relacja z publicznością jest stała - mówi z uśmiechem Janusz Radek, który wydał nową, zaskakującą płytę.
rozwiń zwiń