Skunk Anansie: teraz wibrujemy mroczną elektroniką

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 17:00
- Jest tak dużo radosnego popu, że my nie musimy już go grać - mówi Skin ze Skunk Anansie. Brytyjska formacja promowała w Polsce najnowszy album "Anarchytecture".
Audio
  • Zespół Skunk Anansie opowiada o nowej płycie "Anarchytecture", koncertach w Polsce i przyjaźni z Davidem Bowie (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Skunk Anansie współpracowali z  Bjrk, jeden z numerów trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu Strange Days, a za produkcję ich najnowszej płyty odpowiedzialny jest Tom Dalgety, znany ze współpracy m.in. z Killing Joke
Skunk Anansie współpracowali z Björk, jeden z numerów trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu "Strange Days", a za produkcję ich najnowszej płyty odpowiedzialny jest Tom Dalgety, znany ze współpracy m.in. z Killing JokeFoto: PAP/Kikapress

To nie pierwsza wizyta muzyków w Polsce. Skunk Anansie koncertują u nas od lat 90. - Zawsze dobrze być tam, gdzie ludzie są przyjaźni, otwarci, a w Polsce rock & roll wciąż brzmi świeżo - dodaje gitarzysta Martin "Ace" Kent.

Czytaj także
rogucki-piotr_1200.jpg
Piotr Rogucki w skórze nieudacznika

"Anarchytecture" jest szóstą studyjną płytą w dorobku Skin i jej grupy. - Nowe technologie, social media oraz nasze podróże stały się inspiracją dla nowego materiału - tłumaczy frontmanka. - Ta płyta to suma naszych spojrzeń na świat.

Muzycy zdradzają, do którego album Skunk Anansie wracają najchętniej oraz jak im się podoba współczesna Warszawa. Wspominają także Davida Bowie, z którym zagrali trasę koncertową.

***

Prowadzi: Maria Szabłowska

Rozmawiał: Marcin Kusy

Data emisji: 19.01.2015

Godzina emisji: 14.18

Materiał został wyemitowany w "Muzycznej Jedynce"

kul/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tin Machine i inne wcielenia mistrza Bowie

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 14:47
Led Zeppelin, Cream, Jimi Hendrix, Miles Davis, Pixies, Sonic Youth, John Lee Hookera i Moody Waters. Wrzuć to wszystko do blendera i masz Tin Machine - wspominał gitarzysta Reeves Gabrels swoją współpracę z Davidem Bowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Jaryczewski: utrata głosu uratowała mi życie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 12:25
- Gdy zamilkłem, wreszcie potrafiłem posłuchać innych. Zaczęło do mnie docierać, że mam problem z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Wcześniej wszystko mi się mieszało: Bóg, diabeł, gwiazdor i szmata. To był potworny kocioł - mówi artysta.
rozwiń zwiń